خدمات اورژانس اجتماعی در استان تهران ۲۴ ساعتی می‌شود

0 9,195

خدمات اجتماعی یکی از خدمات ویژه‌ای است که در کلان شهرها ارائه می‌شود. در شهرهای کلان به علت پیچیدگی روابط اجتماعی و جلوگیری و برطرف کردن مشکلات و آسیب‌های اجتماعی باید خدمات مناسبی به شهروندان ارائه شود. در این راستا باید کیفیت خدمات اورژانس اجتماعی در استان تهران ارتقا پیدا کند و اورژانس اجتماعی، خدمات خود را بصورت ۲۴ ساعته ارائه دهد.

انوشیروان محسنی بندپی، عصر دوشنبه در همین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران که با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و ثریا شارقی، مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: در بحث اورژانس اجتماعی توانستیم مجوزی را از سازمان امور اداری و استخدامی اخذ کردیم که نیروهای مشغول در این اورژانس را استخدام کنیم.

محسنی بندپی از ارتقا کیفیت خدمات اورژانس اجتماعی در استان تهران و ۲۴ ساعته شدن ارائه این خدمات خبر داد و بیان داشت: برای ما پذیرفتنی نیست که شهرستان بهارستان با داشتن ۶۰۰ هزار جمعیت فاقد اورژانس اجتماعی باشد.

وی با تاکید بر ارتقا کیفیت خدمات به مددجویان در حوزه اورژانس اجتماعی گفت: کیفیت خدمات اورژانس اجتماعی در استان باید ارتقا پیدا کند و به دنبال این هستیم که در استان تهران بصورت ۲۴ ساعته اورژانس اجتماعی خدمات ارائه دهند.

استاندار تهران عنوان داشت: به دنبال استخدام نیروهای بکار گرفته در اورژانس اجتماعی هستیم و معتقدیم اورژانس کاری کاملا تخصصی است و بنا هم بر این بود که این نیروها بصورت رسمی استخدام شوند اما بعدا مقرر شد تا از طریق خرید خدمت اینکار صورت گیرد و با مکاتباتی که با سازمان اجتماعی کشور داشتیم مقرر شد تا این سازمان اقدام به تجهیز اورژانس اجتماعی کنند.

وی بیان داشت: اگر توسعه را مفهومی دارای ابعاد مختلف اقتصادی و فرهنگی بدانیم قابل توجه است که بدانیم مهم ترین رکن تحقق توسعه نیروی انسانی ماهر، خلاق و کارآمد است.

محسنی بندپی افزود: متاسفانه در کشور بدعت غلطی داریم که بعد از تهیه و تدوین اسناد عمدتا این اسناد در کتابخانه ها خاک می خورند و خوشبختانه با تدوین اسناد توسعه ای استان تهران وضعیت خوبی به لحاظ داشتن نقشه راه و اسناد توسعه ای دارد اما مهم این است که این اسناد تحول آفرین در زندگی مردم باشد.

استاندار تهران گفت: مواردی که در حوزه زنان به سیاستگزاری باز می گردد را پیگیری می کنیم، البته قدم های خوبی تاکنون برداشته شده است و در جلسه ای که فعالین کار آفرین زن در استان تهران داشتیم تاکید کردم که استانداری تهران با تمام توان از کارآفرینان حمایت می کند.

وی عنوان داشت: امروز در شرایط نامناسب اقتصادی در حال تلاش شبانه روزی برای تحقق شعار رونق تولید هستیم و این دستور را بخشنامه کردیم که آن دسته از واحدهای تولیدی که بالای ۵۰ نفر کارگر دارند هر زمان که بخواهند می توانند برای طرح مشکل به استانداری تهران مراجعه کنند و هیچ واحد تولیدی نباید تعطیل شود و تنها در سال ۹۷ دولت تعداد ۸۰۰ هزار شغل ایجاد شده است و در بازه زمانی ۶ ماهه ۲/۲ درصد میزان بیکاری را را در استان تهران کاهش داده است.

محسنی بندپی با بیان اینکه تدوین شناسنامه فنی ساختمان های آموزشی استان تهران ضروری است بیان داشت: این امر به برنامه‌ریزی های بلند مدت کمک می کند و استقرار بانک اطلاعاتی جامع در حوزه خدمتی یک الزام برای مدیران استان تهران است و در ارزیابی سالانه مدیران لحاظ می شود و آمار زبان گویای علم و محور برنامه ریزی های کلان است.

منبع: خبرگزاری مهر

پیام بگذارید