موافقت رهبر معظم انقلاب با تبدیل پادگان ۰۶ تهران به پارک

0 360

یکی از اقدامات ضروری شهر تهران این بود که پادگان‌ها از پایتخت انتقال پیدا کنند و محل آن‌ها به عرصه‌های عمومی تبدیل شود. بر اساس این طرح ۳۵ هکتار از ۵۰ هکتار اراضی پادگان ۰۶ برای منفعت عمومی به پارک تبدیل می‌شود. این طرح در شورای عالی به تصویب رسیده است و انتظار می‌رود برای بهبود کیفیت زندگی مردم تاثیرگذار باشد.

محمد اسلامی از تصویب خروج پادگان ۰۶ تهران و طرح مرکز مدنی پاسداران در شورای‌عالی شهرسازی و معماری خبر داد و اظهار کرد: تبدیل ۳۵ هکتار از ۵۰ هکتار اراضی پادگان ۰۶ تهران به پارک برای منفعت عمومی نوید خوشی برای شهروندان این منطقه از کلان‌شهر تهران است.

وی با بیان این که جلسات کمیته فنی شورای‌عالی در خصوص مطالعات این طرح، جلسات مفیدی بوده و کار بزرگی در این باره با همکاری و همراهی ارتش، وزارت دفاع و مصوبه و موافقت فرماندهی معظم کل قوا انجام گرفته است، بیان کرد: منطقه پاسداران منطقه پرترافیکی است و تبدیل ۳۵ هکتار از ۵۰ هکتار زمین‌های پادگان ۰۶ به پارکی برای شهر تهران، هدیه‌ای است که به مردم کلان‌شهر تهران داده می‌شود و فرصت غنیمتی است که برای احیای محیط زیست این شهر گامی بلند برداشته شود.

وزیر راه و شهرسازی بر توجه به ارتباطات حمل‌ونقلی و ایستگاه‌های مترو در منطقه پاسداران برای طرح مرکز مدنی پاسداران از سوی شهرداری تهران و ارتش جمهوری اسلامی ایران، تأکید کرد.

رییس شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران همچنین با تأکید بر حفظ و حراست از جایگاه تاریخی تپه‌های سنندج ادامه داد: در بازنگری طرح جامع سنندج، فرصت‌های متنوعی فراهم شود و فرصت‌های فراهم‌شده بتواند در بهبود کیفیت زندگی مردم تأثیر مثبتی ایجاد کند.

اسلامی توضیح داد: بازنگری طرح جامع به‌صورت مسئله‌محور دنبال می‌شود. در این دوره تأکید بر این است که طرح جامع شهرها به‌صورت مسئله‌محور تهیه و بازنگری شوند و مسائلی که مردم و شهرها با آن دست به گریبان هستند در تهیه و بازنگری طرح جامع شهرها مدنظر قرار بگیرد.

وی گفت: تهیه طرح‌های جامع به‌صورت مسئله‌محور، کمک می‌کند تا هم کمبود سرانه‌ها جبران شود و هم نیاز شهرها با دیدگاه اجتماعی ــ اقتصادی حل شوند.

منبع: تسنیم

پیام بگذارید