قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۹/۰۲

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۲ درصد کاهش به ۱۷۳۴ دلار و ۶۸ سنت رسید.

0 135

به گزارش نیکان شهر، سرمایه‌گذاران قبل‌از انتشار جزئیات آخرین اجلاس فدرال رزرو آمریکا که می‌تواند سرنخ‌هایی درمورد روند افزایش نرخ بهره در آینده به آنها بدهد، هیچ اظهارنظر جدیدی نکرده‌اند که باعث شده قیمت طلا تغییر چندانی در روز چهارشنبه نداشته باشد.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۲ درصد کاهش به ۱۷۳۴ دلار و ۶۸ سنت رسید.

جزئیات اجلاس فدرال رزرو آمریکا در اول و دوم نوامبر قرار است امروز بعدازظهر منتشر شود. اطلاعات مربوط به نرخ بیکاری در آمریکا هم به‌زودی منتشر خواهد شد.

بانک مرکزی آمریکا در ابتدای ماه جاری میلادی برای چهارمین بار پیاپی نرخ بهره را ۷۵ واحد افزایش داد تا تورم را مهار کند. این سختگیرانه‌ترین سیاست پولی آمریکا طی ۴۰ سال گذشته بوده‌است.

رئیس بانک فدرال رزرو ایالت کانزاس سیتی آمریکا در روز سه‌شنبه گفت بانک مرکزی این کشور احتمالاً مجبور است باز هم نرخ بهره را افزایش دهد و برای مدت طولانی‌تری در همین سطح بالا نگه‌دارد تا بتواند تورم را پایین بیاورد.

درست است که همواره از طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان تورم بالا یاد می‌شود، اما بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری این فلز گرانبها را افزایش داده و تقاضا برای خرید آن را پایین می‌آورد.

انتظار می‌رود قیمت طلا در پایان سال جاری میلادی کمی افزایش یابد که دلیل آن را می‌توان ضعف نسبی دلار و احتمال کاهش نرخ تورم در آمریکا دانست.

تحلیلگران فنی رویترز عقیده دارند طلا تا محدوده ۱۷۵۱ تا ۱۷۵۶ دلار در هر اونس بالا می‌رود و بعد دوباره کاهش خواهد یافت.

قیمت نقره امروز با ۰.۵۶ درصد کاهش به ۲۱ دلار و ۱۱ سنت رسید و پلاتین با ۰.۳۳ درصد کاهش ۹۹۱ دلار و ۹۴ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

پیام بگذارید