سبزپوشی شاخص کل بورس با ورود نقدینگی به سهام بانکی

شاخص کل بازار سرمایه در روز چهار شنبه، ۲ هزار و ۵۳۳ واحد رشد کرد و در کانال یک میلیون و ۴۱۰ هزار واحدی ایستاد. بدین ترتیب در این روز شاخص کل بازار سرمایه ۰.۱۸ درصد تقویت شد.

0 133

به گزارش نیکان شهر، محمد خبری زاده کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار روندی مثبت داشت و هر سه شاخص مثبت بودند. امروز آخرین مهلت زمان خرید سهام یار برای بیمه کردن سبد سهام بود و به جز این مورد دیگر خبر ویژه در بازار حاکم نبود.

او گفت:یکی از مواردی که باید به آن اشاره کرد عملکرد صندوق تثبیت بازار است که مناسب و خوب ارزیابی شده است مورد بعد این که نرخ بهره بین بانکی به آهستگی در حال افزایش است نکته‌ای که باید بر روی آن تمرکز عمیق کرد.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم هزار و ۹۰۹ میلیارد تومان رسید. «وبانک»، «وبملت» و «فولاد» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «خساپا»، «خودرو» و «خگستر» سه نماد پر تراکنش بودند.

شاخص کل هم وزن هم با رشد هزار و ۸۱۶ واحدی روی پله ۴۰۷ هزار و ۳۰۲ واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد ۵ هزار و ۱۶۰ میلیارد سهم به ارزش هزار و ۹۰۹ میلیارد تومان رسید.

شاخص فرابورس هم با رشد ۵۱ واحدی روی پله ۱۸ هزار و ۵۹۳ واحدی ایستاد. همچنین حجم معاملات امروز سهام در فرا بورس به تعداد هزار و ۴۸۰ میلیارد سهم به ارزش ۵۸۱ میلیارد تومان رسید.

امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ ۵۵۶ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «بانک‌ها» و «غذایی به جز قند و شکر» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.

سهام شرکت‌های ثمسکن، وبانک و کرازی بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های وبیمه، غاذر و فجام بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.

سهام شرکت‌های داوه، ثغرب و زشگزا بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت گدنا، دبالک و وتعاون بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های افران، فردا و فیروزا بیشترین عرضه فروش را نماد‌های همای، افران و فیروزا در بورس ایران داشتند.

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اعتماد، ثبات و اوصتا و بیشترین عرضه فروش را نماد‌های اراد ۴۰، اوصتا ۴ و ثبات در فرابورس ایران داشتند.

نماد‌های ونیکی ۴، افران و خساپا بیشترین ارزش معامله و نماد‌های خساپا، ونیکی ۴ و خودرو بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

نماد‌های اراد ۸۶۴، اراد ۶۵۴ و اراد ۱۰۶۴ بیشترین ارزش معامله و نماد‌های کارا ۲، دی و کارا بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پیام بگذارید