دومین مرحله عرضه لاماری در بورس کالا

شرکت آرین پارس موتور در نظر دارد تا برای دومین بار کراس اوور لاماری ایما را نهم آذر ماه در بورس کالا عرضه کند. این کراس اوور مانند نخستین عرضه با قیمت پایه ۹۸۱ میلیون تومان و قیمت نهایی(۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و سایر هزینه‌ها) ۱.۰۹۴ میلیارد تومان عرضه خواهد شد.

0 141

به گزارش نیکان شهر، لاماری ایما، نخستین محصول از برند لاماری در کلاس کراس اوور است که از پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژ میتسوبیشی با حداکثر توان ۱۹۵ اسب بخار بهره می برد و حداکثر گشتاور آن به ۲۸۵ نیوتون‌متر می رسد که از طریق یک گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه wet یا تر به محور جلو منتقل می شود.

از جمله تجهیزات ایمنی این کراس اوور می توان به کیسه های هوای جلو، جانبی، پرده ای، کنترل الکترونیکی پایداری ESC، کنترل کشش TCS ، کنترل حرکت خودرو در سربالایی و سراشیبی و ترمز کمکی الکترونیکی اشاره کرد.

لاماری ایما همچنین در بخش تجهیزات رفاهی به دو نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی، تهویه مطبوع اتوماتیک، دوربین عقب، کول باکس، تنظیم برقی صندلی راننده با تنظیم گودی کمر، ورود و استارت بدون کلید، سانروف پانورامیک و … مجهز شده است.

براساس بخشنامه عرضه این کراس اوور در این طرح ۶۸ دستگاه لاماری ایما با رنگ مشکی، ۶۸دستگاه سفید و ۳۸ دستگاه خاکستری با ۲۵درصد پیش پرداخت و موعد تحویل ۱۹بهمن ۱۴۰۱ آماده انجام معاملات خواهد بود.

آرین پارس موتور اول آبان ماه نخستین مرحله عرضه ۲۰۰ دستگاه لاماری ایما در رنگ های سفید و مشکی را انجام داده بود. در نخستین مرحله عرضه این خودرو در بورس کالا پس از ۲۰ دقیقه رقابت بین ۴۰۷ سفارش برای خرید ۱۰۰ دستگاه «لاماری ایما» سفید تولیدی آرین پارس موتور، سرانجام خریداران با ۲۰.۳۸ درصد رقابت و میانگین قیمت یک میلیارد و ۱۸۰میلیون و ۹۵۰ هزار تومان موفق به خرید رنگ سفید این خودرو شدند. همچنین پس از مدت زمان کوتاه رقابت شفاف بین ۴۷۹ سفارش برای خرید ۱۰۰ دستگاه «لاماری مشکی» در بورس کالا، سرانجام خریداران با ۲۳.۸۹ درصد رقابت و میانگین قیمت یک میلیارد و ۲۱۵میلیون و ۳۳۵ هزار تومان موفق به خرید شدند(قیمت ها بدون احتساب اضافاتی نظیر مالیات بر ارزش افزوده و بر مبنای قیمت پایه عرضه ۹۸۱ میلیون تومانی است). آرین پارس موتور ششمین عرضه کننده خودرو در بورس کالا به حساب می آید.

لاماری ایما این روزها حدود ۱.۶۱۰ میلیارد تومان قیمت می خورد و اختلافی ۴۷ درصدی با قیمت پایه شرکتی دارد. چنین رشد قیمتی نشان از استقبال قابل توجه مشتریان در بازار از این خودرو است و این خودرو همردیف کراس اوور پرطرفداری مانند فیدلیتی که ۵۰ درصد بالاتر از قیمت شرکتی عرضه می شود به یکی از معدود خودروهای بازار با حاشیه بالای سود تبدیل شده است.

برای خرید خودرو از بورس کالا ابتدا باید در سامانه سجام و کارگزاری های این حوزه ثبت نام و نسبت به باز کردن حساب بانکی وکالتی اقدام کنید. حساب وکالتی به بورس کالا این امکان را می‌دهد که پس از آنکه خریدار در فرآیند رقابت شرکت کرده و کالا را خریداری کرد، بتواند از آن حساب برداشت کند و به این ترتیب مراحل تسویه انجام شود. سپس با ارائه پیشنهاد قیمتی تا پیش از مدت زمان تعیین شده و بهره گیری از راهنمایی های کارگزاری های مجاز بورس کالا می توانید نسبت به خرید خودرو از بورس کالا اقدام کنید.

منبع: عصر خودرو

پیام بگذارید