ارتقاء سرانه فضای سبز شهر ری با احداث ۳ بوستان جدید

0 384

فضای سبز قلب تپنده و مرکز شور، نشاط و شادی برای هر شهروندی می‌باشد. شهروندان به فضای سبز نیاز دارند تا ساعاتی از روز را به آسودگی و آرامش بگذرانند و از تماشای آن لذت ببرند. بر این اساس سه بوستان در منطقه ۲۰ تهران احداث شده است که سرانه فضای سبز این منطقه را به میزان ۱۹٫۲۹ مترمربع افزایش داده است. با این اوصاف سرانه فضای سبز شهرری به ازای هر نفر ۱۸ و ۶ صدم متر مربع است که این رقم بالاتر از میزان استاندار فضای سبز کلانشهر تهران است.

رضا معلم در گفت‌وگویی اظهار داشت: سرانه فضای سبز منطقه ۲۰ پیش از این ۱۸٫۸۶ مترمربع بوده است که با احداث سه بوستان بانوان، توسکا و خانواده، سرانه فضای سبز به ۱۹٫۲۹ مترمربع ارتقاء یافته است.

وی با بیان این‌که توسعه فضای سبز در افزایش بهبود محیط زیست شهری نقش مهم و تاثیرگذاری دارد، گفت: سرانه فضای سبز منطقه ۲۰ در مقایسه با سرانه فضای سبز شهر تهران که ۱۶٫۲۵ درصد است بالاتر است.

معاون خدمات شهری و فضای سبز شهرداری منطقه ۲۰ به کمربند سبز حاشیه شهرری اشاره کرد و افزود: هم‌اکنون ۱۷۶ بوستان و ۷ هزار و ۲۹۰ هکتار جنگل در شهرری وجود دارد که این تعداد فضای سبز تأمین کننده نیاز مردم منطقه به شمار می‌رود.

وی در ارتباط با گونه‌های گیاهی موجود در عرصه منطقه نیز بیان داشت: گونه‌های گیاهی به کار رفته در عرصه های فضای سبز محدوده شهری و پیرامونی منطقه ۲۰ با توجه به شرایط اقلیم و محیطی حاکم بر آنها بومی سازی شده و طی ۲ سال اخیر از گونه های مقاوم به کم آبی و شوری خاک نظیر آتریپلکس و گز،تاغ، قره داغ استفاده شده است.

معلم تصریح کرد: بوستان بانوان با وسعت ۵ هکتار با پیشرفت ۸۴ درصد؛ بوستان و شهربازی خانواده با وسعت ۳٫۲هکتار و پیشرفت ۹۱ درصد و بوستان توسکا با مساحت تقریبی ۸ هکتار و پیشرفت ۹۳ درصد با هدف توسعه فضاهای سبز شهری این منطقه با کاشت گونه های گیاهی متناسب با اقلیم منطقه در حال احداث است.

منبع: تهران نیوز

پیام بگذارید