برنامه‌ریزی تولید مشترک پنج میلیون خودرو بین ایران و روسیه

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت:اعلام کردیم که ما می‌توانیم ظرف یک سال قطعات مورد نیاز خودرو را تامین کنیم.

0 175

به گزارش نیکان شهر، اصغر ابراهیمی اصل معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت : در ابتدای سال روسیه از ایران دعوت کرد که با توجه به تحریم‌ها به ما کمک کنید. ۹۳ قلم لوازم به ما اعلام کردند.سه هفته پیش در اجلاس مشترک ایران و روسیه، مجددا روس‌ها از ما پرسیدند که نتیجه نمایشگاهی که برگزار کردیم چه شد. طرحی بود که نواک معاون نخست وزیر روسیه در خصوص آن صحبت کرد. بعد از آن با “صاایران” قراردادی بسته شده و در حال ارسال قطعه هستیم.

او می گوید: اعلام کردیم که می‌توانیم ظرف یک سال قطعات مورد نیاز را تامین کنیم. نکته دیگر در خصوص قطعات با تکنولوژی بالا است که قرار است با همکاری بخش خصوصی ایران، چین و روسیه انجام شود.در میان مدت برنامه ریزی برای تولید سه میلیون و در بلند مدت پنج میلیون که دو میلیون دستگاه سهم ایران است و یک میلیون برای کشور‌های عضو بریکس است، انجام شده است. البته گفته شده که شرط همکاری بخش خصوصی است چرا که ایران خودرو و سایپا زیان ده هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پیام بگذارید