گلوگاه‌های فساد در شهرداری تهران مشخص شدند

0 375

زهرا نژادبهرام عضو هیات رییسه شورای شهر تهران گفت: ۳۶ گلوگاه فساد در شهرداری تهران مشخص شدند که یکی از آنها مصوبات کمیسیون ماده پنج است. لازم به ذکر است یکی از وظایف و اختیارات کمیسیون ماده۵ بررسی و تصویب طرح‌های تفصیلی شهری و تغییرات غیر اساسی آنها در هر یک از شهرهای استان می‌باشد.

زهرا نژادبهرام صبح دیروز در تذکر پیش از دستور خود در مورد عدم شفافیت در انتشار مصوبات کمیسیون ماده پنج به شهرداری تهران تذکر داد و گفت: براساس برنامه سوم توسعه کمیسیون‌های تخصصی می‌بایست مصوبات خود را در راستای شفافیت هرچه بیشتر منتشر کند، اما به رغم آنکه هشت ماه از ابلاغ برنامه سوم توسعه گذشته است همچنان شاهد عدم اعلام عمومی مصوبات کمیسیون‌های تخصصی به خصوص ماده پنج هستیم.

وی خطاب به شهردار تهران اظهار کرد: در این مدت ۳۶ گلوگاه فساد در شهرداری تهران شناسایی شده است که در حوزه معماری و شهرسازی نیز چندین گلوگاه شناسایی شده است که یکی از آنها مصوبات کمیسیون ماده پنج بود.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با بیان این‌که بررسی طرح‌های تفصیلی از جمله تغییر کاربری، تراکم مازاد و غیره در کمیسیون ماده پنج رخ می‌دهد، ادامه داد: با توجه به اهمیت مصوبات این کمیسیون لازم است که با ایجاد سامانه‌ای مصوبات آنها را منتشر کنیم.

تذکر “حجت نظری” به عدم تشکیل ستاد هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در شهرداری
همچنین حجت نظری نیز در تذکر پیش از دستور خود با گرامیداشت روز ۱۳ آبان‌ماه در مورد تشکیل ستاد هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در حوزه فنی ـ خدماتی شهر تهران تذکری ارائه کرد و گفت: در زمان فعالیت شورای شهر سوم مصوبه‌ای تحت عنوان تشکیل ستاد هماهنگی دستگاه‌های اجرایی تصویب شد که هدف از تصویب این مصوبه جلوگیری از اقدامات موازی ناشی از بخشی‌نگری‌های سازمانی و فقدان مدیریت یکپارچه بود که منجر به هدررفت سرمایه و ایجاد نارضایتی بین شهروندان می‌شد.

وی با بیان این‌که متاسفانه تشکیل این ستاد به هدف اصلی خود نرسید، اظهار کرد: در دوره مدیریت شهری فعلی هم که اصلا این ستاد تشکیل نشد و زمانی که بنده در مورد بازسازی و مرمت معابر حفاری شده تذکر دادم خواستار آن شدم فکری به حال این موضوع کنم که متاسفانه تدبیری برای حل این موضوع اتخاذ نشد و در همین راستا لازم است که برابر مصوبه شورا این ستاد هرچه زودتر تشکیل شود تا هماهنگی بین معاونت‌های شهرداری برای حل مشکلات ایجاد شود.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید