حذف قبوض برق در تهران باعث صرفه‌جویی ۳۰ میلیارد تومان در سال می‌شود

0 252

یکی از موضوعات مربوط به حفظ محیط زیست استفاده نکردن از کاغذ است، حذف کردن کاغذ برای ما و محیط اطرافمان مزایای بسیاری دارد که یکی از آنها کاهش هزینه خرید کاغذ می‌باشد. در این راستا مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: با حذف قبوض کاغذی برق از صدور و چاپ ۳۰ میلیون قبض برق جلوگیری شد که باعث صرفه‌جویی ۳۰ میلیارد تومان در سال می‌شود.

حسین صبوری، مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ در هشتمین رزمایش سراسری قطع برق و آماده‌به‌کاری مولدهای برق اضطراری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در تهران ۴.۵ میلیون مشترک برق داریم که ۱۰ درصد برق کشور را مصرف کنند.

وی افزود: همچنین در کلانشهر تهران، سالانه بالغ بر ۱۵۰۰ مراسم و رویداد مهم برگزار می شود و در این شهر، ۶۳۱ مرکز حیاتی و حساس قرار دارد.

صبوری با بیان اینکه “طبق قانون تمامی مراکز مهم و حیاتی باید به مولدهای اضطراری تأمین برق مجهز باشند”، گفت: از ۶۳۱ مرکز حیاتی ۲۶۰ مرکز مجهز به سیستم‌های اضطراری و دیزل ژنراتور شده‌اند، البته باید گفت که در برخی مراکز برای شرکت توزیع برق امکان مراجعه وجود نداشت و از رئیس محترم سازمان پدافند غیرعامل درخواست داریم که برای مراکز نظامی، امکان مراجعه و همچنین تأکید بر لزوم استفاده این مراکز از مولدهای اضطراری را فراهم کنند.

وی ادامه داد: تمام مشترکان برق دیماندی و مشترکان بزرگ تهران در حال حاضر مجهز به کنتور هوشمند هستند و از راه دور قرائت و کنترل می‌شوند.

صبوری در خصوص پروژه ملی حذف قبوض کاغذی برق نیز گفت: این پروژه ملی دو ماه زودتر از سایر استان‌ها کلید زده شد. بنابراین با این اقدام قبوض کاغذی برق ۴.۵ میلیون مشترک حذف و با پیامک به آنها صورتحساب ارسال می‌شود.

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با حذف قبوض کاغذی برق از صدور و چاپ ۳۰ میلیون قبض برق جلوگیری شد که سالانه حدود ۳۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی در پی داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پیام بگذارید