رکورد مصرف آب تهران در تابستان امسال شکسته شد

0 302

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران گفت: با توجه به بارندگی‌های اخیر در استان تهران توانستیم مشکل کمبود آب را جبران کنیم و تابستان امسال را به خوبی پشت سر بگذاریم. اما رکورد مصرف آب امسال شکسته شد. مصرف روزانه آب شرب در تهران ۳.۲ میلیون مترمکعب می‌باشد که به اندازه دریاچه چیتگر است.

محمدرضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آبفای تهران در سومین نشست شورای پدافند غیرعامل استان، اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در سال ۱۳۷۲ آب و فاضلاب شهر تهران تشکیل شد و وظیفه آب‌رسانی به ۱۴ میلیون نفر از جمعیت تهران را دارد که این جمعیت معادل ۲۰ درصد جمعیت کشور است.

وی افزود: روزانه ۳.۲ میلیون مترمکعب در روز مصرف آب شرب در تهران است که به اندازه دریاچه چیتگر آب شرب در استان تهران مصرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران تصریح کرد: با توجه به بارندگی‌های اخیر در استان تهران ما در تابستان سال جاری مشکل کمبود آب نداشتیم و به خوبی توانستیم آن را سپری کنیم ولی رکورد مصرف آب در تابستان امسال شکسته شد.

بختیاری خاطرنشان کرد: ۱۲ شرکت زیر مجموعه آب و فاضلاب استان تهران هستند که خدمات لازم را به شهروندان ارائه می‌دهند و شرکت آب و فاضلاب استان تهران ۴۰ درصد آب و فاضلاب کشور است و ۱۳ هزار نفر در این شرکت مشغول به کار هستند.

وی افزود: مدیریت بحران در این شرکت و با توجه به ابعادی که دارد منحصر به فرد است که ۱۵ قرارداد داشته‌ایم که ۹ قرارداد آن در حوزه پدافند غیرعامل انجام شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران تصریح کرد: سازه‌های شرکت آب و فاضلاب به نحوی است که در مقابل زلزله‌های هشت ریشتری نیز مقاوم است و در شهر تهران هفت تصفیه‌خانه داریم که با طرح رینگ آب‌رسانی به یکدیگر متصل خواهند شد.

وی ادامه داد: بعد از اجرای این پروژه استان تهران در حاشیه امنی قرار می‌گیرد و اگر به مدت چند ماه نتوانیم از یک سد استفاده کنیم، تهران از نظر آب شرب دچار مشکل نمی‌شود؛ چراکه سدها به یکدیگر متصل هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران با بیان اینکه “۳۷۴ نقطه آب‌رسانی اضطراری را در تهران اجرایی کرده‌ایم”، گفت: در صورت بروز حادثه شیرهای قطع‌کن اتوماتیک نسبت به قطع آب اقدام می‌کنند و بعد از گذشت ۱۰ روز می‌توانیم نسبت به ترمیم آن اقدام کنیم.

وی افزود: اگر این پروژه به اتمام برسد، شهر تهران بعد از شهر توکیو مدرن‌ترین شبکه توزیع آب‌رسانی را خواهد داشت.

بختیاری خاطرنشان کرد: در زلزله سرپل ذهاب اقدامات لازم از ساو شرکت آب و فاضلاب تهران انجام شد و در سیل اخیر نیز جزو دستگاه‌های برتر خدمت‌رسان بودیم و واترجت‌های ما به مناطق سیل‌زده ارسال شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران بیان داشت: امسال نیز در اربعین با استفاده از واترجت‌های شرکت آب و فاضلاب توانستیم تمام سیستم شهر کربلا را با ۳.۵ میلیون نفر جمعیت لایروبی کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پیام بگذارید