کاهش یافتن فاصله حرکت قطار‌ها در خط ۷ مترو

0 407

نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه بیان کرد: شرکت مترو بزرگترین شرکت در زمینه حمل و نقل ریلی درون‌شهری می‌باشد و تمام سعی آن این است که با برنامه ریزی مناسب و درست بهترین امکانات و خدمات را به شهروندان و مسافران خود ارائه دهد. در این راستا فاصله حرکت قطار‌ها در خط ۷ مترو کاهش یافته است که با توجه به آن شهروندان بیشتری از این خط استفاده می‌کنند.

فرنوش نوبخت در ادامه گفت: پیش از این فاصله حرکت قطار‌ها در خط ۷ متروی تهران هر ۱۲ دقیقه یک قطار بود که ازدهم آبان ماه ۱۳۹۸ به ۱۰ دقیقه یک قطار کاهش یافته است.

وی افزود: با عنایت به بهره برداری از ایستگاه‌های جدید خط ۷، رسیدن فصل سرما و کاهش فاصله حرکت قطار‌ها در خطوط مترو، شهروندان تهرانی ترغیب به استفاده بیشتر از این ناوگان ریلی درون شهری شده اند و شاهد افزایش روز افزون مسافر در این خط هستیم.

نوبخت تصریح کرد: با استفاده از حداکثر توان تا جایی که محدودیت‌ها و شرایط فنی امکان داشته است این زمان را کاهش دادیم و هر ۱۰ دقیقه یک قطار برای جابجایی مسافران محترم در این خط اعزام می‌شود.

نوبخت اضافه کرد: امیدوارم با شرایط خوبی که مهیا شده باز هم بتوانیم میزان ظرفیت جابجایی ناوگان متروی تهران و حومه را افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه خط ۷ متروی تهران یک خط درون‌شهری به طول ۲۷ کیلومتر است گفت: در حال حاضر ۲۰ کیلومتر آن با۱۰ ایستگاه شامل میدان صنعت، دانشگاه تربیت مدرس، شهید نواب صفوی، رودکی، کمیل، بریانک، هلال احمر، مهدیه میدان محمدیه، و بسیج به بهره برداری رسیده است.

نوبخت تصریح کرد: این خط که عمیق‌ترین خط متروی تهران است از شهرک امیرالمؤمنین (قصر فیروزه) و در کنار ورزشگاه تختی تهران در شرق تهران آغاز شده و پس از طی مسیر شرقی- غربی و تقاطع با خط ۶ که در حال ساخت است و در ایستگاه‌های هفده شهریور و میدان محمدیه با خط ۱ و ایستگاه مهدیه با خط ۳، از ایستگاه بریانک به سمت شمال متمایل می‌شود و در ایستگاه متروی شهید نواب صفوی با خط ۲، در ایستگاه متروی توحید با خط ۴ و در ایستگاه متروی دانشگاه تربیت مدرس با خط ۶ که در حال ساخت است تقاطع خواهد داشت و سپس در امتداد بزرگراه چمران ادامه پیدا می‌کند و پس از عبور از کنار برج میلاد، وارد میدان صنعت در شهرک غرب گردیده و در انتها به میدان کتاب در سعادت آباد می‌رسد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: افزایش خدمات رسانی با کاهش فاصله حرکت قطار‌ها در خطوط مترو همچنان در دستور کار شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه قرار دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

پیام بگذارید