با آزادراه تهران – شمال ۸۶ میلیون لیتر بنزین صرفه‌جویی می‌شود

0 359

منوچهر خواجه‌دلوئی گفت: از جمله مزایای افتتاح قطعه اول آزادراه تهران- شمال کاهش استهلاک مسافت عبوری، کاهش آلاینده‌ها و کاهش تصادفات است. این آزادراه موجب کاهش ۱.۵ ساعته تردد به شمال کشور می‌شود و ایمنی تونل‌های آن بسیار بالا است.

به گزارش نیکان شهر به نقل از خبرگزاری فارس، منوچهر خواجه دلوئی با اشاره به مزیت‌های افتتاح قطعه اول آزادراه تهران – شمال، اظهار کرد: با افتتاح این قطعه بیش از ۸۶ میلیون لیتر بنزین در سال صرفه جویی می‌شود که بر اساس نرخ بنزین فعلی معادل ۴۳۰۰ میلیارد ریال است. همچنین کاهش ۴۴۷ میلیون کیلومتری استهلاک مسافت عبوری، کاهش ۳۷ میلیون تنی آلاینده‌ها و نقش ویژه در کاهش تصادفات از جمله مزایای افتتاح قطعه اول این آزادراه است.

وی با اشاره به نقل قولی از پلیس راه کشور درباره امنیت آزادراه تهران –شمال، ادامه داد: از زمانی که منطقه ۴ آزادراه در سال ۹۴ افتتاح شده است؛ حدود ۵.۵ میلیون خودرو از این منطقه عبور کرده‌اند و حتی یک نفر تلفات نداشته است و این موضوع باعث اقتخار بنیاد مستضعفان است که در جهت حفظ جان هموطنان تلاش کند.

وی با بیان این‌که زمان تردد به شمال کشور با افتتاح قطعه اول آزادراه تهران – شمال کاهش می‎‌یابد؛ گفت: در مواقع عادی این آزادراه موجب کاهش یک و نیم ساعتی تردد به شمال کشور می‌شود و در مواقع پیک این مقدار به بیش از سه ساعت افزایش می‌یابد

خواجه دلوئی با اشاره به افتتاح قطعه اول آزادراه در بهمن سال جاری افزود: تونل‌های آزادراه تهران – شمال علاوه بر تهویه‌های معمولی دارای تهویه‌هایی مخصوص مواقع آتش است که ایمنی آنها را دوچندان می‌کند.

پیام بگذارید