کلیات گزارش تفریغ بودجه ۹۶شهرداری رای آورد

0 403

اعضای شورای اسلامی شهر تهران به کلیات گزارش تفریغ بودجه ۹۶ شهرداری رأی مثبت دادند.

گزارش حسابرس و گزارش کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران درباره تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران در جلسه علنی امروز شورا به تصویب رسید.

در ابتدای جلسه، محسن هاشمی توضیحاتی درباره روند رسیدگی و بررسی به گزارش تفریغ ۹۶ ارائه کرد و از اعضا خواست تا به کلیات این گزارش بعلاوه ۴۳ تکلیفی که کمیسیون برنامه و بودجه برای شهرداری تهران درباره بودجه ریزی این نهاد و چهار تکلیفی که برای اعضای شورای شهر تعریف کرده اند، رأی دهند اما سیدمحمود میرلوحی عضو کمیسیون برنامه و بودجه با آن مخالفت کرد و گفت: در صورت رأی دادن به کلیات یعنی کلیات گزارش تفریغ بودجه را قبول کرده ایم، برای همین پیشنهاد می کنم که به آن رأی ندهیم تا تکالیف ۴۳ گانه ای که برای شهرداری تعریف شده است، به سرانجام برسد.

میرلوحی ادامه داد: باید بین تلفیق و تفریغ بودجه تفکیک قائل شویم و در حال حاضر ۳۵ مورد عقب ماندگی درباره گزارش های تفریغ و تلفیق از دوره مدیریت گذشته باقی مانده است که باید به آن رسیدگی کنیم.

هاشمی نیز در پاسخ به این اظهارنظر گفت: آقای میرلوحی شما خودتان نمی خواهید تصمیم خودتان را رد کنید، به هر حال کمیسیون برنامه و بودجه گزارش تفریغ را قبول کرده و تکالیفی تعریف کرده است. اگر آن را قبول ندارید، بهترِ آن را در قالب یک متن مکتوب برگردانید تا بررسی کنید، چرا که شما این گزارش را پذیرفته اید و برای آن تکلیف تعیین کرده اید.

حجت نظری دیگر عضو شورای شهر نیز گفت: در جلسه قبل تصمیم گیری شد که هر کدام از اعضا نکات مدنظرشان را درباره گزارش تفریغ اعلام کنند و سپس درباره آن رأی گیری شود. اگر قرار باشد این گزارش و کلیات را تأیید کنید، رسیدگی به مشکلات فایده ندارد.

مرتضی الویری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در توضیح مفصل بین گزارش تلفیق و تفریغ گفت: گزارش تفریغ در واقع گزارش علمکردی است که ملاحظات آینده را برای عدم تکرار برخی از اشکالات در نظر می گیرد. قانون همیشه پیش رو است. ما در گزارش تلفیق است که به گذشته می رویم و بررسی می کنیم.

وی ادامه داد: ذی حساب شهرداری گزارشی از شهرداری بدون شرکت ها و سازمان ها تهیه کرده و حسابرس شورا نیز آن را بررسی کرده است. این گزارش در نهایت در کمیسیون برنامه و بودجه بررسی شده و تکالیفی برای آنکه جامع تر باشد، تعریف شده است.

سیدحسن رسولی دیگر عضو کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه صحبت های الویری گفت: برخی از انتظارات اعضا درباره گزارش تفریغ بحق است اما انتظاراتی که ما داریم، از تفریغ بودجه ساخته نیست، ما تکالیفی را برای شهرداری و حتی برای شورا تعیین کرده ایم تا در سال های بعد این نقایص تکرار نشود. این گزارش ها به ما کمک می کند تا بازخوردی از بودجه ریزی داشته باشیم.

در ادامه جلسه پیشنهادی از سوی سه تن از اعضای شورا مطرح شد که گزارش تفریغ بودجه تا رسیدگی به گزارش تلفیق بودجه سال ۹۶ به کمیسیون برگشت داده شود که این پیشنهاد به دلیل مخالفت تعدادی از اعضای شورا از سوی طراحان بازپس گرفته شد، چرا که شهربانو امانی به استناد به قانون اعلام کرد این نوع گزارش ها که از شهرداری به شورا آمده است قابل استرداد نیست و خلاف آیین نامه داخلی شورا است.

در نهایت گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ و کلیات آن مورد رأی گیری قرار گرفت که با ۱۸ رأی موافق و دو رأی مخالف به تصویب رسید.

پیام بگذارید