بازدید اعضای شورای شهر از روند ساخت مجموعه رازی

0 292

حسن خلیل آبادی و حجت نظری از اعضای شورای اسلامی شهر تهران از روند تکمیل پروژه احداث مجموعه رازی در منطقه ۲۰ بازدید میدانی به عمل آوردند. این مجموعه با زیربنای ۳۰۵۰۰ مترمربع، در جوار برج تاریخی طغرل واقع شده است.

حسن خلیل آبادی و حجت نظری از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در بازدیدی که با حضور صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، فرهاد افشار شهردار منطقه ۲۰، سید مجید غمخوار مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق و دیگر مدیران ارشد معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران صورت پذیرفت، آخرین وضعیت بخش های مختلف مجموعه رازی را مورد بررسی قرار دادند.

این مجموعه شامل بام سبز، موزه ری، باغ میانی، صحنه نمایش محلی، مجموعه رستوران ها و کافی شاپ ها، کتابخانه و کارگاه های آموزشی، سالن های سینما و سالن تئاتر است.

در جریان این بازدید گزارشی از روند پیشرفت این پروژه ارائه شد و موارد مهمی از قبیل برنامه زمان بندی تکمیل و نحوه بهره برداری از بخش های مختلف این مجموعه فرهنگی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

مجموعه رازی با زیربنای ۳۰۵۰۰ مترمربع، در جوار برج تاریخی طغرل واقع شده است.

ارتفاع ابنیه موجود در این مجموعه با محوریت چشم انداز برج طغرل طراحی شده و معماری آن نیز برگرفته از این اثر تاریخی بر جای مانده از قرن چهارم هجری است.

پیشرفت عملیات اجرایی پروژه به مرز ۹۵ درصد رسیده است.

منبع: خبرگزاری فارس

پیام بگذارید