رکورد جابجایی روزانه مسافر در متروی تهران و حومه شکست

0 352

نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: آمار جابجایی مسافران در آبان ماه امسال نسبت به سال گذشته افزایش داشته است که این امر بخاطر تلاش و زحمات کارکنان شرکت مترو بوده است. امیدواریم با بهبود شرایط خدمات رسانی، شهروندان بیشتر بتوانند از خدمات حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

به گزارش نیکان شهر به نقل از خبرگزاری دانشجو، نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: آبان ماه سال جاری مسافران روزانه متروی تهران و حومه رکورد سال‌های اخیر بهره برداری مترو را شکست و در روز دوشنبه سیزدهم آبان ماه ۹۸ این میزان به رقم ۱ میلیون و۸۱۲هزار و ۲۱نفر در روز رسید.

فرنوش نوبخت افزود: افزایش آمار سفر با مترو بخاطر زحمات کارکنان شرکت و پیمانکاران نگهداری تجهیزات ثابت و متحرک است و تمامی تلاش خود را می‌کنیم که شاهد بهبود مستمر خدمات رسانی در متروی تهران باشید.

وی با اشاره به اینکه سرویس دهی در خطوط متروی تهران و حومه با کمترین نقص انجام می‌شود تصریح کرد: یکی از نقاط قوت متروی تهران ایمنی و سرویس دهی به موقع آن است، اما در بعضی مواقع نقض فنی موقت در قطار‌های مترو اتفاق می‌افتد که آن خرابی‌ها ناخواسته و حداقل است، اما تمامی تلاش خود را برای کاهش‌این اختلالات به کار خواهیم گرفت.

وی گفت: کاهش فاصله حرکت قطار‌ها در خطوط مترو شهروندان تهرانی را به استفاده بیشتر از این ناوگان ریلی درون شهری ترغیب کرده است امسال نیز توانستیم به مدد کارشناسان فنی، پرسنل زحمتکش شرکت و همکاری متخصصین داخلی شاهد کاهش فاصله حرکت قطار‌ها در خطوط ۷ گانه مترو باشیم و با افزایش مسافر شاهد شکسته شدن رکورد جابجایی روزانه مسافر در روز سیزدهم آبان ماه بودیم.

نوبخت افزود: سیزدهم آبان ماه ۱۳۹۷، یک میلیون و ۶۷۹ هزار و ۶۸۷نفر با خطوط متروی تهران و حومه جابجا شده بودند که این رقم امسال به یک میلیون و ۸۱۲ هزار و ۲۱نفر رسید که بیش از ۷ درصد افزایش مسافر را نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: آمار جابجایی مسافر در آبان ماه ۹۸ نیز نسبت به ماه گذشته افزایش داشته است.

پیام بگذارید