اعلام وضعیت «زرد» در هلال احمر استان تهران

0 247

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران گفت: با توجه به بارش‌های صورت گرفته وضعیت «زرد» به تمامی شعب هلال‌احمر استان تهران اعلام شده است و هم‌ اکنون ۲۲ پایگاه امدادی در سطح استان تهران و ۱۲ شعبه نیز در سطح شهرستان‌های استان تهران فعالیت می‌کنند.

شاهین فتحی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران اعلام کرد با توجه به بارش‌ برف ۲۲ پایگاه امدادی در تهران شروع به فعالیت کرده است. وضعیت «زرد» به تمامی شعب هلال‌احمر استان تهران اعلام شده است.

شاهین فتحی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران، درباره «امدادرسانی به مردم در بارش‌های اخیر در سطح استان تهران»، اظهار داشت:‌ از هفته قبل در جریان بارش‌های این هفته بودیم؛ لذا فعال شدن مرکز فرماندهی عملیات جمعیت هلال‌احمر استان تهران در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: آمادگی لازم به شعب اعلام شد و با توجه به بارش‌هایی که صورت گرفت، اعلام وضعیت زرد به تمامی شعب هلال‌احمر استان تهران ابلاغ شد تا تمهیدات لازم را برای مقابله با وضعیت بحرانی اتخاذ کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران افزود: انبارهای امدادی مجدداً به اقلام زیستی مجهز شد و هماهنگی‌های لازم با استانداری و نیروی انتظامی انجام گرفت؛ به ویژه امروز این هماهنگی بیشتر بوده است.

وی متذکر شد: آمادگی برای افزایش عوامل برای پاسخگویی به امداد ۱۱۲ در دستورکار قرار گرفت؛ ضمن اینکه اکنون تیم‌های امدادی در مناطق برف‌گیر استان تهران مستقر هستند.

فتحی از استقرار سه تیم واکنش سریع در مرکز ساختمان هلال احمر استان تهران خبر داد و گفت: هماهنگی‌های لازم با شهرداری صورت گرفته تا در صورت نیاز با توجه به سوله‌هایی که شهرداری‌های مناطق در اختیار دارند، آماده خدمات باشند؛ ضمن اینکه سازمان امداد و نجات هلال احمر نیز به عنوان پشتیبان در حالت آماده‌باش هستند.

وی بیان داشت: هم‌اکنون ۲۲ پایگاه امدادی در سطح استان تهران فعالیت می‌کنند؛ ضمن اینکه ۱۲ شعبه نیز در سطح شهرستان‌های استان تهران به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات امدادی هستند.

منبع: خبرگزاری فارس

پیام بگذارید