لزوم توجه به تامین اینترنت سازمان مدیریت بحران تهران

0 390

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران گفت: عدم تامین اینترنت و پایداری شبکه ارتباطی سازمان مدیریت بحران و مراکز امدادی ممکن بود به خسارات جبران‌ناپذیری منجر شود، شورای امنیت کشور باید این مراکز را مستثنی از این قضیه بدانند.

مجید فراهانی، در جریان صد و هفتاد و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به مشکل قطعی اینترنت طی تذکری که تقدیم هیئت رئیسه شد، گفت: متاسفانه در خلال تصمیم اندیشیده شده برای مهار اغتشاشات در هفته گذشته توسط شورای امنیت کشور، سیستم های آنلاین سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به علت عدم دسترسی به اینترنت در این مدت مشابه دسترسی شهروندان قطع شده بود، امری که نه تنها غیر منطقی و تعجب برانگیز بود، بلکه می توانست با بروز یک حادثه طبیعی (اعم از سیل، زلزله، آتش سوزی بزرگ و…) تاب آوری و پایداری شهر را در برابر این حوادث مختل و زیر سوال ببرد.

وی افزود: لازم است برای جلوگیری از تکرار آن تدابیر ویژه ای اندیشیده شود و سازمان مدیریت بحران، مراکز امدادی و…، در این گونه تصمیم ها مستثنی شوند.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: با عنایت به اهمیت موضوع و لزوم چاره اندیشی در این باره به عنوان نماینده مردم شریف تهران در اجرای بند ۲ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره «توجه به تامین اینترنت و پایداری شبکه ارتباطی سازمان مدیریت بحران شهر تهران، مراکز امدادی و سایر مراکزی که عملکرد مشابهی دارند» به وزیر محترم کشور که اخیراً ریاست بحران شهر تهران از سوی شهردار تهران به ایشان سپرده شده است، تذکر می دهم.

فراهانی گفت: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر و اهتمام وزیر کشور، شاهد توجه بیش از پیش به تاب آوری تهران برای زندگی همه شهروندان باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

پیام بگذارید