شهرداری تهران در جهت اصلاح طرح کاهش آلودگی هوا اقدام کند

0 305

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از شهرداری تهران خواست که در جهت اصلاح طرح کاهش آلودگی هوا اقدام کند. همچنین سایر ارگان‌ها نیز به منظور بهبود کیفیت هوا به وظایفشان در قالب قانون هوای پاک عمل کنند.

بنابر اعلام وبدا، دکتر عباس شاهسونی، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با توجه به عدد ۱۵۱ میانگین شاخص کیفی هوای تهران گفت: به نوعی هوای تهران برای تمام گروه ها ناسالم است و این عدد شاخص طی روزهای گذشته بالاترین عدد شاخص بوده است. شاخص کیفیت هوا در حال حاضر در ۱۱ ایستگاه شهر تهران به بالاتر از ۱۵۰ رسیده است و ایستگاه دانشگاه شریف با عدد ۱۷۷ بالاترین شاخص را در سطح شهر تهران دارد. طی سال جاری ۴۳ روز هوا ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است که در مقایسه با سال گذشته تعداد روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس افزایش یافته است

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی این وضعیت تا فردا ادامه خواهد داشت.

شاهسونی در ادامه توصیه کرد: کسانی که به بیماری های قلبی و ریوی مبتلا هستند و کودکان و سالمندان، زنان باردار و همچنین کسانی که بیماری های زمینه ای دارند از فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل را تا حد امکان کاهش بدهند. با توجه به تعطیلات آخر هفته مردم فعالیت های ورزشی را تا حد امکان کاهش بدهند و یا در فضای بسته ورزش کنند.

شاهسونی با بیان اینکه والدین کودکانشان را در این روزها به بوستان ها نبرند گفت: شاخص کیفی هوا برای این گروه ناسالم است و افرادی که مجبورند در خارج از منزل فعالیت کنند از ماسک های مخصوص P۲ یا N۹۵ استفاده کنند.

وی گفت: شهرداری شهر تهران باید در جهت اصلاح طرح کاهش آلودگی هوا اقدام عاجل نماید. همچنین سایر ارگان ها نیز به وظایف شان در قالب قانون هوای پاک اقدام نمایند تا کیفیت هوا در کلانشهرها و بخصوص تهران بهبود یابد.

منبع: ایسنا

پیام بگذارید