جزئیات واریز مرحله دوم سود سهام عدالت اعلام شد

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) با انتشار اطلاعیه ای از آمادگی این شرکت برای واریز مرحله دوم سود سهام عدالت سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰ خبر داد.

0 133

به گزارش نیکان شهر، با وجود رایزنی ها و مکاتبات سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت سپرده گذاری مرکزی با شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت مبنی بر واریز سود سهام عدالت اما همچنان برخی از این شرکت ها بخشی از سود مشمولان سهام عدالت خود را به حساب های سمات واریز نکرده اند.

بر این اساس، شرکت های «فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی چادرملو، فجر انرژی خلیج فارس، معدنی و صنعتی گل گهر، فولاد آلیاژی ایران، گروه مپنا و صنایع سیمان دشتستان» ناشرانی هستند که هنوز کل مبلغ سود سهام عدالت خود را پرداخت نکرده اند.

در این اطلاعیه آمده است: در مجموع ۸۲ درصد از کل سود سهام عدالت سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰ به حساب های شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز شده و در صورتی که هر چه سریعتر سایر مبالغ به حساب های این شرکت واریز شود، سود سهام عدالت مشمولان به حساب آنها واریز خواهد شد.

از سوی دیگر، سازمان خصوصی سازی «سود عملکرد شرکتهای غیربورسی مربوط به سالهای ۱۳۹۸، ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ » و همچنین «باقیمانده سود تخصیص داده نشده مربوط به سنوات قبل از آزادسازی(قبل از ۱۳۹۹)» جهت واریز به حساب سهامداران سهام عدالت را روز چهارشنبه به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز کرد.

در همین رابطه، شرکت سپرده گذاری مرکزی همزمان با واریز مرحله دوم سود سهام عدالت ، سود شرکت های غیر بورسی را به حساب سهامداران سهام عدالت واریز خواهد کرد.
گفتنی است، شرکت سپرده گذرای مرکزی روز سی ام آذرماه امسال مرحله نخست سود سهام عدالت را به حساب ۴۳ میلیون و ۷۴۰ هزار سهامدار عدالت واریز کرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

پیام بگذارید