راه‌اندازی نخستین قطب مرکز داده کشور در منطقه ویژه اقتصادی پیام

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به جانمایی چهار قطب مرکز داده در استان های کشور گفت: امسال نخستین قطب مرکز داده در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام راه اندازی می شود.

0 395

به گزارش نیکان شهر، عیسی زارع پور افزود: راه اندازی این قطب بر عهده بخش خصوصی است که وزارت ارتباطات زیر ساخت‌های لازم را برای ایجاد آن فراهم می کند.

زارع پور با اشاره به اینکه هم اکنون با توسعه این زیر ساخت ها شاهد تحولات و اقدامات رو به جلویی در پیام هستیم، تصریح کرد: پیام در حال تبدیل شدن به قطب اقتصاد دیجیتال کشور بوده و طی یکسال گذشته ۶۰ شرکت خصوصی که عمده آن‌ها در زمینه ارائه خدمات مراکز داده، تولید گوشی تلفن همراه و تجهیزات شبکه ملی اطلاعات فعال هستند، در این منطقه سرمایه گذاری کرده اند و هم اکنون ۷۰۰۰ نفر در این منطقه مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به تصویب راه اندازی گمرک تخصصی فاوا در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، گفت: ایجاد شهر سیلیکون و استقرار شرکت های بیشتری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از دیگر برنامه هایی است که در این منطقه در حال اجرایی شدن هستند.

وزیر ارتباطات کشور با توضیح اینکه در خصوص لایه دیگر اقتصاد دیجیتال که هوشمندسازی بخش‌های مختلف کشور است برنامه مفصلی در برنامه هفتم توسعه پیش‌بینی شده است توضیح داد: طبق این برنامه همه دستگاه‌های کشور باید با بررسی توانمندی‌های کشور در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به سمت تحول و افزایش بهره‌وری در حوزه خدمات خود حرکت کنند.

منبع: فرینا

پیام بگذارید