اولین کشتی رو-رو روسیه پس از ۲۱ سال در نوشهر پهلو گرفت

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به میزبانی ایران از اولین کشتی باری رو-رو روسیه پس از ۲۱ سال دربندر نوشهر، این ترددها را گام بزرگی در تجارت دریایی بین ایران و روسیه برشمرد.

0 377

به گزارش نیکان شهر، مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی ایران و دستیار ویژه رییس جمهور روسیه، در راس هیأت های دو کشور بر توسعه همکاری ها در بخش هوایی، دریایی، ریلی و جاده ای و «حمل و نقل چند وجهی» و استفاده از ظرفیت ترانزیت کالا از مسیر دریایی خزر تأکید کردند.

در این باره، مهرداد بذرپاش با اشاره به میزبانی ایران از اولین کشتی باری رو-رو روسیه پس از ۲۱ سال دربندر نوشهر، این ترددها را گام بزرگی در تجارت دریایی بین ایران و روسیه برشمرد و گفت: قراردادهای ایران و روسیه برای کشتی سازی در دریای خزر حائزاهمیت است و توسعه «حمل و نقل چند وجهی» باورود اولین محموله ترانزیتی روسیه درسال گذشته ازمسیر کریدور بین المللی شمال–جنوب می تواند نوید بخش همکاری های حمل ونقلی موثرتری باشد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: با تکمیل ۳۵ کیلومتر از مسیر ریلی رشت تا بندر کاسپین که یک بندر دریایی واقع در منطقه آزاد تجاری-صنعتی انزلی است، شبکه ریلی، بندر انزلی و بندر کاسپین را به بنادر جنوبی ایران در خلیج فارس به ویژه بندرعباس متصل می‌کند.

بذرپاش گفت: این مسئله تحول مهمی در حمل و نقل چندوجهی با بنادر روسیه در شمال دریای خزر خواهد بود.

منبع: فارس

پیام بگذارید