لوازم یدکی بدون شناسه قاچاق محسوب می‌شود

معاون صنایع عمومی وزارت اعلام کرد: لوازم یدکی تولیدی، وارداتی و کالاهای سطح عرضه و انبارها که منشاء تولید آنها وارداتی یا داخلی است در صورت عدم دریافت شناسه و کدرهگیری قاچاق محسوب می‌شوند.

0 651

به گزارش نیکان شهر، محمدمهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به مدیران کل صنعت، معدن و تجارت استانها و جنوب کرمان اعلام کرد: با توجه به پایان مهلت‌ شناسه‌گذاری کالاهای موجود سطح عرضه و بازار لوازم یدکی و قطعات خودرو، کالاهای تولید داخل فاقد شناسه، مشمول مفاد ماده ۶۱ قانون نظام صنفی تلقی می‌شود.

وی بیان کرد: با اتمام مهلت‌های مقرر در دستورالعمل‌های پیشین، ضمن هماهنگی و همکاری کامل با کمیسیون‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانهای سراسر کشور، نسبت به پایش و بازرسی از سطح عرضه اقدام لازم انجام و به این ستاد منعکس شود.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت افزود: طبق دستورلعمل‌های ابلاغی پیشین از تاریخ ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ به بعد کالا‌های خارجی فاقد شناسه، قاچاق تلقی شده و از تاریخ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ کالا‌های تولید داخل فاقد شناسه، مشمول مفاد ماده ۶۱ قانون نظام صنفی تلقی می‌شود.

منبع: خودروپلاس

پیام بگذارید