پایان روز اول مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا با ۴ طلا و یک نقره برای ایران

امین میرزازاده تیم ملی کشتی فرنگی ایران را در روز اول مسابقات قهرمانی آسیا صاحب چهارمین مدال طلا کرد.

0 405

به گزارش نیکان شهر، آخرین فینال روز اول مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا هم یک طلای دیگر برای کشتی‌گیر ایران به همراه داشت.

امین میرزازاده پیش از این قرار بود کار خود را در چرخه سال ۲۰۲۳ با حضور در تورنمنت رنکینگ‌دار مصر آغاز کند، اما باتوجه به عدم رضایت کادر فنی تیم ملی فرنگی از عملکرد علی‌اکبر یوسفی و امیر قاسمی‌منجزی در تورنمنت زاگرب، او در ترکیب تیم آسیایی قرار گرفت تا علاوه بر آنکه در راه قهرمانی آسیا به تیم ملی فرنگی کمک کند، بعد از چند ماه دوری از مسابقه در یک رقابت رسمی محک خورده و امتیاز بگیرد.

نایب قهرمان سال ۲۰۲۲ سنگین وزن فرنگی جهان بعد از یک دور استراحت، ۹ بر صفر رومن کیم از قرقیزستان و سپس با همین نتیجه تموربک نسیم‌اف از ازبکستان را شکست داد و فینالیست شد.

میرزازاده در فینال ۱۳۰ کیلوگرم به مصاف لینگ ژی منگ از چین رفت و با توجه به کسب دو اخطار امتیاز، با نتیجه ۲ بر صفر این حریف را برد و صاحب نشان طلا شد.

به این ترتیب روز اول مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا با چهار مدال طلا و یک نقره برای شاگردان رنگرز به پایان رسید.

پویا دادمرز در ۵۵ کیلوگرم با شکست ۳ بر یک روپین هندی قهرمان شد و ایمان محمدی در ۶۳ کیلوگرم شرموخامد شریبجانوف ازبکستانی را ۹ بر صفر برد و مدال طلا گرفت.

براساس این گزارش، امین کاویانی‌نژاد به دلیل مصدومیت در مبارزه نیمه نهایی در فینال وزن ۷۷ کیلوگرم مقابل آکژول محموداف حاضر نشد و مدال نقره را به خود اختصاص داد، اما ناصر علیزاده با نتیجه ۸ بر صفر نورسلطان تورسینوف قزاق را مغلوب کرده و صاحب نشان طلای ۸۷ کیلوگرم شد.

امین میرزازاده نیز در مبارزه پایانی مسابقات قهرمانی آسیا با شکست ۲ بر صفر لینگ ژی منگ چینی به مدال طلای ۱۳۰ کیلوگرم رسید.

منبع: تسنیم

پیام بگذارید