محیط زیست در شهرداری تهران دارای هویت شد

0 301

شینا انصاری گفت: با توجه به مصرف بالای انرژی و هدررفت آن در کشور، بهینه سازی مصرف انرژی اهمیت بسیاری دارد و امیدواریم با حمایت‌های شهرداران مناطق بتوانیم وضعیت محیط زیست شهر را بهبود بخشیم.

در این بازدید شینا انصاری مدیر کل این مجموعه ضمن تقدیر از اقدامات محیط زیستی منطقه ۸ در راستای ارتقاء شاخص‌های محیط زیستی، گفت: این اقدامات و فعالیت‌ها نشان دهنده رویکرد محیط زیستی مدیریت ارشد منطقه دارد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار، وی با بیان اینکه از سال گذشته محیط زیست در شهرداری تهران دارای واجد هویت شد و با حمایت شوراء ساختار آن به تصویب رسید، گفت: این امر می‌تواند در پیشروی برنامه‌ها به صورت نظام‌مند بسیار موثر است، اما مستلزم نگاه زیست محیطی به مباحث، موضوعات و محور‌های مختلف است.

انصاری با اشاره به سیاست‌های فرادستی از جمله سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و قانون هوای پاک، گفت: این سیاست ها، شهرداری تهران را بعنوان متولی مدیریت شهری مکلف به وضع ضوابط خاص و یا اصلاح آن‌ها به منظور رفع مشکلات و مضعلات محیط زیستی شهر می‌نماید.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار ادامه داد: اطلاع رسانی اقدامات محیط زیستی اجرا شده در سطح منطقه به ویژه در حوزه اندازه گیری و پایش آلاینده ها، باید به صورت گسترده تری انجام گیرد تا دیگر مناطق نیز بتوانند از آن‌ها بعنوان الگو بهره‌مند شوند.

انصاری با تاکید بر بروز رسانی اطلس محیط زیست منطقه، بیان کرد: به منظور اجرای اقدامات فوری و ضربتی مناسب در مواقع بحرانی، ایجاد یک سامانه یکپارچه جهت رصد نمودن وضعیت محیط زیست همه مناطق به صورت یکجا، در دستور کار اداره کل محیط زیست قرار دارد.

وی با اشاره به بخشنامه شهردار تهران براساس مصوبه مدیریت سبز که از سوی دولت به تمامی نهاد‌های اجرایی ابلاغ شد، گفت: با توجه به مصرف بالای انرژی و هدررفت آن در کشور، بهینه سازی مصرف انرژی و موادی مانند کاغذ از جمله مباحثی است که نیاز به توجه ویژه دارد.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار اظهار کرد: با توجه به حساسیت مسائل زیست محیطی، تمامی پروژه‌های شهری باید دارای پیوست زیست محیطی بوده و مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی نیز برای آن‌ها صورت گیرد.

وی همچنین فعال سازی کانون‌ها و توانمندسازی شهروندان از طریق آموزش را نیز از جمله موضوعاتی دانست که منطقه اقدامات مناسب و مطلوبی برای آن انجام داده است.

انصاری در پایان با تاکید بر اینکه تجمیع همه این اقدامات نتایج اثربخشی را بدنبال خواهد داشت، گفت: امید است تا با حمایت‌های شهرداران مناطق بتوانیم وضعیت محیط زیست شهر را بهبود بخشیم.

در ادامه مهناز استقامتی شهردار منطقه ۸ با اشاره به پروژه‌های شاخص منطقه عنوان کرد: با بررسی‌های کارشناسی و احصا سرانه‌های منطقه، مشخص شد که کمبود شدید سرانه فضای سبز و کمبود پارکینگ‌های عمومی دو موضوعی است که نیاز به رسیدگی بیشتر و توجه ویژه در منطقه دارند.

وی در پایان ضمن تاکید بر ترغیب شهروندان به مشارکت در امور شهری، آمادگی منطقه جهت اجرای پایلوت طرح‌های محیط زیستی را اعلام نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

پیام بگذارید