صدرالدین علی‌پور: منشاء بوی نامطبوع تهران مجموعه آردکوه نیست

0 360

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران گفت: منشاء بوی نامطبوع تهران مجموعه آردکوه نیست، اگر قرار است بوی این مجموعه انتشار پیدا کند در وهله اول شهروندان مناطق ۱۹ و ۲۰ متوجه می‌شوند نه اینکه بوی آرد کوه به مناطق ۲ و ۶ برسد.

صدرالدین علی‌پور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با اشاره به اجرای طرح “کاپ” اظهار کرد: این طرح در راستای کاهش پسماند در سطح شهر تهران اجرا می‌شود که اجرای آن مورد تاکید شهردار تهران قرار دارد.

وی تصریح کرد: باید به گونه‌ای فرهنگ سازی شود که تولید زباله از مبدا کاهش پیدا کند که البته در این زمینه اقداماتی آغاز شده است که نیاز به همکاری و مساعدت شهروندان دارد.

علی‌پور افزود: این طرح از اولویت‌های سازمان است و شهردار تهران نیز با جدیت تاکید بر اجرایی شدن آن دارد، کاهش مواد زاید در مبدأ، آثار اقتصادی بسیاری در سیستم‌های جمع آوری و دفع موادزاید جامد دارد که اصلاح الگوی مصرف و خرید سنجیده و به مقدار لازم در کنار استفاده مفید و حداکثری از کالا از جمله راهکارهای کاهش پسماند است.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با اشاره به اینکه نزدیک به دو دهه است که اجرای طرح تفکیک پسماندها از مبداء در اولویت‌های کاری سازمان قرار دارد، گفت: در این زمینه فعالیت، برنامه‌ها و پروژه های متعددی را در سطح مناطق ۲۲ گانه انجام داده ایم که استقرار بیش از ۴۵۰ غرفه بازیافت در مناطق مختلف شهر، فعالیت ۳۰ ایستگاه تفکیک در مناطق ۲۲ گانه، ارائه مخازن مخصوص پسماند خشک ۱۲۰ و ۲۴۰ لیتری مکانیزه در (شهرک های محصور) جهت جمع آوری پسماندهای خشک در محلات توسط وانت های ملودی دار و… از جمله اقدامات این مجموعه است.

وی همچنین به استقرار سطل‌های زباله خشک و تر در ساختمان‌های اداری و شرکت‌ها افزود: بعد از این مرحل سطل‌های زباله در واحدهای مسکونی و برج‌ها جانمایی خواهد شد.

علی‌پور در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا منشاء بوی نامطبوع چند روز گذشته در تهران مجموعه آردکوه است یا خیر، تصریح کرد: عنوان این مسئله که منشاء بوی نامطبوع تهران در روزهای گذشته آردکوه است به یک طنز شبیه است و برخی به خاطر اینکه مسئولیت‌های خود را انجام ندهند این موارد را مطرح می‌کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران گفت: چطور ممکن است بوی آرد کوه به مناطق ۲ و ۶ برسد در صورتی که اگر قرار است بوی این مجموعه انتشار پیدا کند در وهله اول شهروندان مناطق ۱۹ و ۲۰ متوجه می‌شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برخی از مسئولان ساده‌ترین راه برای برخورد با مسائل مطرح می‌کنند که نمونه آن بوی نامطبوع چند روز پیش در تهران و عنوان اینکه منشاء بو آراد کوه است به طوری که بنده روزهای دوشنبه در مجموعه آردکوه مستقر هستم و به جرأت می‌توان گفت که این مجموعه به گونه‌ای مدل سازی شده که بو به مناطق تهران منتقل نمی‌شود.

دومین نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند، بازیافت و ماشین آلات در نمایشگاه شهر آفتاب روز گذشته با حضور علی‌پور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با حضور محمد رئوف قادری مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب در محل دائمی نمایشگاه های شهرآفتاب آغاز به کار کرد.

در این نمایشگاه بیش از ۹۵ شرکت داخلی و نمایندگان شرکت‌های خارجی از تاریخ ۱۴ لغایت ۱۷ آذر ماه سال جاری آخرین دستاوردها و نوآوری‌های خود را به معرض نمایش می‌گذارند. وزارت صمت، وزارت جهادکشاورزی، سازمان حفاظت محیط زیست، پژوهشگاه نیرو، پژوهشگاه صنعت نفت و اتحادیه‌ها و انجمن‌های مرتبط از نمایشگاه فوق حمایت کرده‌اند. هدف از برگزاری این نمایشگاه، به نمایش گذاشتن آخرین دستاوردها و نوآوری ها در زمینه مدیریت پسماند و بازیافت زباله و همچنین گسترش فرهنگ تفکیک زباله از مبداء است.

منبع: تسنیم

پیام بگذارید