ایمن سازی ساختمان آلومینیوم ۱۲ میلیارد تومان هزینه دارد

0 373

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران به ایمن سازی ساختمان آلومینیوم اشاره کرد و گفت: این ساختمان یکی از ساختمان های بزرگ مقیاس شهر تهران است که وضعیتی بدتر از ساختمان پلاسکو داشت اما خوشبختانه با دخالت دادستانی، مالکان مجاب شدند که نسبت به ایمن سازی اقدام کنند، دراین ساختمان مشکل سازه‌ای جدی وجود نداشت.

محمد سالاری گفت: تجهیزساختمان به سیستم اعلان و اطفای حریق و ایمن سازی نمای این ساختمان در دستور کار قرار گرفت، ساختمان آلومینیوم از ساختمان‌هایی است که ۱۲ جبهه‌ی نمایی دارد. چون به صورت T‌شکل است در حال حاضر مرمت و بهسازی نمای آن، براساس تصمیماتی که در کمیته نمای بناهای شاخص اتخاذ شده، در حال انجام است و تاکید شده چون این بنا از ساختمان‌های قدیمی هست، دقیقاً بهسازی‌ها و مرمت مطابق همان نماهای قدیمی انجام و از ایجاد زوائد بصری جلوگیری شود.

به گفته سالاری عرصه این ساختمان ۴هزار و ۳۵۵ متر و کل بنا نیز ۲۹ هزار متر بوده و ۵۲۴ واحد در آن مستقر است که کل هزینه‌ای که مالکین اعلام و برآورد کردند، حدود ۱۲ میلیارد تومان است، ولی خودشان معتقد بودند که اگر این اتفاق بیفتد، باتوجه به اینکه بعد از حادثه پلاسکو اساساً مردم یک نگاه بسیار منفی نسبت به این ساختمان در ذهنشان ایجاد شده و اساساً میزان مشتریان شان به شدت کاهش پیدا کرده با این ایمن‌سازی ساختمان مابه‌ازای مادی‌ای که نصیب صاحبان کسب و پیشه می‌شود، بسیار بالا خواهد بود و قابل‌مقایسه با هزینه‌ای که انجام می‌دهند، نیست. یکی از نکات جالب‌توجه در این ساختمان این است که خوشبختانه باتوجه به اینکه مالک این ساختمان هم بنیاد مستضعفان بوده، بنیاد برخلاف پلاسکو که اقدامات اولیه برای ایمن‌سازی را انجام نداده، اینجا ۵۰ درصد هزینه مقاوم سازی را پذیرفته است.

منبع : مهر

پیام بگذارید