امسال پروژه‌های بزرگ تهران افتتاح می‌شوند

0 322

وحیدرضا محمدی انارکی شهردار منطقه ۱۵ تهران گفت: تا پایان امسال پروژه‌های بزرگ تهران به پایان می‌رسد.

وحیدرضا محمدی انارکی شهردار منطقه ۱۵ تهران در مراسم بهره‌برداری از فاز نخست پروژه احداث بزگرراه شهید نجفی رستگار و پل تقاطع خیابان شهید مزینانی اظهار داشت: در خرداد ماه امسال ۱۵ پروژه خدماتی و اجتماعی در منطقه ۱۵ تهران به بهره‌برداری رسید و امروز هم افتتاح فاز اول پروژه شهید نجفی رستگار را با همت قرارگاه خاتم به بهره‌برداری رساندیم.

وی خاطرنشان کرد: در این دوره از مدیریت شهری علی‌رغم شرایط اقتصادی و مشکلات بودجه تملک معارضین این پروژه را داشته‌ایم.

شهردار منطقه ۱۵ ادامه داد: با تلاش شهرداران اسبق منطقه ۱۵ و دوره‌های گذشته شورای شهر پیش از ۱۰ سال از پروژه شهید نجفی رستگار می‌گذرد و این مدت نارضایتی‌های مردم را داشته‌ است و نهایتا در هیات رئیسه شورای شهر تهران هماهنگ شد که بودجه لازم برای تملک اراضی و پایان بخش اول این پروژه اختصاص یابد.

محمدی انارکی خاطرنشان کرد: در شورای پنجم مقرر شد ۲۸ هزار متر از معارضین پروژه نجفی رستگار انجام شود و در این مدت یک هزار میلیارد ریال تخصیص یافته است.

وی گفت: تملک این ۲۸ هزار متر برای تکمیل پروژه نجفی رستگار انجام شده و تنها یازده معارض دیگر باقی مانده است که این تعداد هم براساس اعمال ماده ۹ به سرانجام می‌رسانیم و حتما توافق لازم در این خصوص حاصل می‌شود.

شهردار منطقه ۱۵، بیان داشت: با بهره‌برداری از پروژه شهید نجفی رستگار یازده درصد از ترافیک ورودی شهر تهران کاسته می‌‌شود و شاهد کاهش بار ترافیکی در محدوده سه راه افسریه خواهیم بود.

در ادامه این مراسم صفا صبوری معاون عمران شهرداری تهران اظهار داشت: پروژه رستگاری مقدم یکی از پروژه‌های مهم شهری است.

وی ادامه داد: با احداث این پروژه دیگر نیاز نیست که کامیون‌ها و تریلی‌ها وارد محدوده بسیج و افسریه شوند و از این مسیر می‌توانند استفاده کنند و دیگر از محله‌های شهری استفاده نخواهند کرد.

صفا صبوری یادآور شد: مسیری که امروز افتتاح می‌شود دو کیلومتر از ۶ کیلومتر است و هنوز یازده معارض دارد که امیدواریم بدون اعمال ماده ۹ بتوانیم این معارضین را برطرف کنیم و شیرینی این پروژه بیشتر شود.

وی خاطرنشان کرد: تا پایان امسال پروژه‌های بزرگ تهران به پایان می‌رسد که در این خصوص زحمت فراوانی را قرارگاه خاتم‌ الانبیا کشیده است.

وی بیان داشت: فاز دوم پروژه به طول ۴ کیلومتر از بزرگراه آزادگان آغاز می‌شود و به محله مشیریه دسترسی دارد و برای افتتاح این پروژه‌ها ۱۰ سال مزاحمت برای اهالی داشته است.

منبع: فارس

پیام بگذارید