«شورایاری‌ها» از دستور کار هیئت دولت خارج شد

0 449

دبیر هیئت دولت در پاسخ به درخواست رئیس شورای عالی استانها اعلام کرد: طرح تشکیل انجمن محلات در شهرهای مراکز استان از دستور کار خارج شد.

 

محسن حاجی میرزایی دبیر هیئت دولت طی نامه ای خطاب به مرتضی الویری رئیس شورای عالی استانها، از دستور کار خارج شدن طرح «تشکیل انجمن محلات در شهرهای مراکز استان» را اعلام کرد.

حاجی میرزایی در پاسخ به نامه شورای عالی استانها نوشته است: در جلسه ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ کمیته تخصصی کمیسیون خاص امور کلان شهر تهران و سایر کلانشهرها مطرح و به درخواست نماینده جنابعالی از دستور کار خارج شد.

دبیر هیئت دولت در این نامه تاکید می کند که پیشنهاد شورای عالی استانها باید در قالب «لایحه یا تصویب نامه» با همکاری وزارتخانه های کشور، راه و شهرسازی و شهرداری تهران ارائه شود.

متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای الویری

رئیس محترم شورای عالی استانها

با سلام

پیشنهاد شماره ۹۸/۱۸/۱۰ مورخه ۹۸/۰۲/۱۷ شورای عالی استانها در خصوص طرح تشکیل انجمن محلات در شهرهای مراکز استان در جلسه ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ کمیته تخصصی کمیسیون خاص امور کلان شهر تهران و سایر کلانشهرها مطرح و به درخواست نماینده جنابعالی از دستور کار خارج شد تا با توجه به قوانین و مقررات موجود مجدداً بررسی و در صورت ضرورت پیشنهاد مربوط به همکاری دستگاه های ذیربط از جمله وزارتخانه های کشور و راه و شهرسازی و شهرداری تهران تهیه و در قالب مناسب (لایحه و یا تصویب نامه) به همراه دلایل توجیهی لازم با رعایت ماده ۲۲ آئین نامه داخلی هیئت دولت ارائه شود.

محسن حاجی میرزایی

گفتنی است، «انجمن محلات در شهرهای مراکز استان» همان «شورایاری» های تهران است که شورای عالی استانها به هیئت دولت پیشنهاد کرده این شورایاری ها در کل کشور تعمیم داده شود. محمدرضا جوادی یگانه رییس ستاد پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران می گوید: شورایاری ها در تهران به سراسر کشور تعمیم داده می شود که طرح «تشکیل انجمن محلات در شهرهای مراکز استان» در این راستا از سوی دولت مطرح شده است.

پیام بگذارید