محل مصرف منابع ۶ هزار میلیاردی پرداختی به شهرداری‌های تهران شفاف شود

0 382

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تهران گفت: از ویژگی‌های بودجه می‌توان به ثبات و انضباط مالی، کارآمدسازی بازار ارز، معیشت عمومی، کاهش فقر، استمرار تامین کالاهای اساسی و دارو، تولید و ایجاد زیرساخت‌ها اشاره کرد و باید محل مصرف مالیات‌ها مشخص شود.

نعمت الله ترکی با تببین کلیات بودجه تهران و اشاره به رسالت بودجه سال ۹۹ اظهار داشت: این بودجه مطابق با شرایط تحریمی و با رویکرد مهار تورم و صیانت از تولید و اشتغال آن در نظر گرفته شده است.

وی افزود: سهم استان تهران از ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در کشور ۱۲۶ هزار فرصت شغلی است که ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای سال ۹۹ در نظر گرفته شده و همین میزان نیز برای سال جاری منظور شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به شش ویژگی بودجه تصریح کرد: ثبات و انضباط مالی، کارآمدسازی بازار ارز، معیشت عمومی، کاهش فقر، استمرار تامین کالاهای اساسی و دارو، تولید و ایجاد زیرساخت‌ها از دیگر ویژگی‌های بودجه است.

وی ادامه داد: ۸۰ هزار میلیارد تومان سهم مالیات استان تهران است که ۴۹ درصد درآمدهای لایحه بودجه ۹۹ را در بخش منابع عمومی بودجه تشکیل می‌دهد و رشد ۱۸ درصدی نسبت به سال جاری دارد.

ترکی در مورد اعتبارات هزینه ای استان تهران گفت: ۹۴۴ میلیارد تومان سهم اعتبارات هزینه ای استان بوده که رشد ۲۱ درصدی نسبت به سال جاری دارد.

وی در مورد اعتبارات طرح‌های عمرانی استان نیز اظهار داشت: در لایحه بودجه ۹۹ برای این بخش هزار و ۲۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شد همچنین ۶۶ درصد بودجه مصوب عمرانی استان رشد کرده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی تهران با اشاره به پرداخت ۶۰۰۰ هزار میلیارد تومان از محل مالیات ارزش افزوده به شهرداریهای تهران گفت: باید محل مصرف این منابع مشخص شود.

وی افزود، ۳۰۰۰ هزار میلیارد تومان از این منابع به شهرداری تهران و ما بقی به سایر شهرداریهای استان ارائه شده است.

ترکی ادامه داد، در سال جاری نیز این منابع حدود ۷۰۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

منبع: تسنیم

پیام بگذارید