نتایج برخی نظرسنجی‌ها از مردم در سال جاری منتشر شد

0 285

محمدرضا جوادی یگانه، معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران برخی نظرسنجی‌ها از مردم در سال جاری را منتشر کرد که بر این اساس ۹۳ درصد مردم آلودگی و ترافیک را مهمترین مشکل تهران می‌دانند.

محمدرضا جوادی یگانه ظهر دیروز در نشستی که با اصحاب رسانه برگزار کرد ضمن ارائه نتایج نظرسنجی که از شهروندان تهرانی در مورد عملکرد شهرداری در بازه زمانی ۱۵ مهر تا ۱۵ آبان امسال انجام شده بود، برنامه‌های این معاونت برای شب یلدا را هم اعلام کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران با بیان اینکه این نظرسنجی از ۱۵ مهر تا ۱۵ آبان امسال انجام شده بود، گفت: مجری این نظرسنجی پژوهش علوم انسانی جهاد دانشگاهی بوده است.

او با بیان اینکه از ۸ هزار نفر نظرسنجی صورت گرفته، اظهار کرد: میانگین نمره‌ای که شهروندان به عملکرد شهرداری داده‌اند از ۲۰ نمره عدد ۱۱.۶ است.

جوادی یگانه بیان کرد: این نتیجه در حالی به دست آمده که در نظرسنجی خرداد سال ۹۷ شهروندان به صورت میانگین ۱۱.۴۲ به شهرداری نمره دادند و در مهر ۹۷ هم نمره ۱۱.۴۶ دادند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران با بیان اینکه کمترین میزان رضایت در منطقه ۱۵ است و در منطقه ۶ هم بیشترین میزان رضایت وجود دارد، اظهار کرد: نمره منطقه ۶، ۱۳.۵۷ است.

او با بیان اینکه ۸.۸ درصد گفته‌اند که میزان رضایت بالایی دارند و ۵۰ درصد هم گفته‌اند که رضایت کم است، ادامه داد: ۳۳ درصد از شهروندان تهرانی در پاسخ به این سوال که مهمترین کار شهرداری تهران چه بوده گفته‌اند هیچ کاری نکرده‌است و به همین میزان هم اظهار بی اطلاعی کرده‌اند و ۸ درصد هم فضای سبز را مهمترین اقدام شهردرای برشمرده‌اند و ۱.۵ درصد هم توسعه حمل و نقل عمومی را بیان کرده‌اند.

جوادی یگانه گفت: این اظهارات شهروندان درحالی صورت گرفته که طبق آمار ۹۷، ۴۵ درصد می‌گفتند که شهرداری هیچ کاری نکرده و امسال این عدد کاهش یافته است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران با بیان اینکه آمار نشان می‌دهد که مردم از عملکرد شهرداری مطلع هستند، اظهار کرد: ۶۲ درصد مردم یکی از شماره‌های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ را که پل ارتباطی شهروندان با شهرداری است را می‌شناسند که تعداد آن‌ها ۲.۵ میلیون نفر است و ۳۶ درصد هم گفته‌اند که با هر دوی این شماره‌ها تماس داشته‌اند و ۳۰ درصد هم اعلام رضایت کرده‌اند.

او با تأکید بر اینکه مردم در سطح کلان از مدیریت شهری رضایت زیادی ندارند، ولی در نگاه خرد رضایت بهتری دارند، گفت: رضایت‌مندی در محلات شمال تهران ۱۴.۶ و در جنوب تهران ۱۲.۸ است.

جوادی یگانه با بیان اینکه مردم از دسترس پذیری شهر برای گروه‌های خاص ناراضی هستند، گفت: ۵۸ درصد مردم این دسترسی‌ها را نامناسب می‌دانند و ۶۳ درصد هم می‌گویند برای مادرانی که با کالسکه تردد می‌کنند دسترسی‌ها مناسب نیست.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران گفت: ۵۸ درصد مردم از نحوه جمع آوری زباله راضی هستند، ۴۷ درصد از وضعیت روشنایی راضی هستند و ۵۴ درصد هم از فضای سبز راضی هستند.

او با بیان اینکه ۳۷ درصد مردم از آب گرفتگی‌های شهری ناراضی هستند، ادامه داد: ۶۵ درصد مردم از میادین میوه و تره بار راضی هستند و ۶۵ درصد هم از کیفیت و قیمت اقلام راضی هستند.

جوادی یگانه با بیان اینکه ۴۰ درصد از مردم وضعیت آسفالت را بد می‌دانند، اظهار کرد: میزان رضایت مندی از کفپوش پیاده‌رو‌ها ۲۵ درصد و ۵۴ درصد مردم هم از تجاوز کارگاه‌های ساختمانی در پیاده‌رو‌ها گلایه‌مند هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران با بیان اینکه ۶۴ درصد مردم معتقد هستند اتوبوس‌ها به موقع می‌رسند، گفت: ۲۰ درصد از مردم معتقدند دستشویی‌ها و سرویس‌های بهداشتی در اماکن عمومی مناسب نیست و ۵۰ درصد هم از نظافت آن‌ها ناراضی هستند.

او با بیان اینکه ۹۳ درصد مردم آلودگی و ترافیک را مهمترین مشکل تهران می‌دانند، گفت: در نظر سنجی سال گذشته ۸۶ درصد مردم معتقد بودند که توزیع امکانات بین شمال و جنوب تهران مناسب نیست.

جوادی یگانه با بیان اینکه بیشتر مردم از دست فروشان ناراضی هستند، تصریح کرد: به همین اندازه هم از برخورد با آن‌ها ناراضی هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران با بیان اینکه مردم شمال شهر کمتر به تفاوت شمال و جنوب معتقدند، گفت: بیشتر مردم جنوب شهر از تفاوت در رسیدگی ناراضی هستند.

او با بیان اینکه از سال ۹۴ تا ۹۷ نگاه مردم به دستگاه‌های دولتی منفی‌تر شده است، اظهار کرد: اما در مورد شهرداری نگاه مردم مثبت شده است.

جوادی یگانه در ادامه اهم برنامه‌های شهرداری تهران برای شب یلدا را اعلام کرد و گفت: از آن‌جایی که مردم درگیر مسائل معیشتی هستند و از طرف دیگر هم وضعیت نامناسب آلودگی هوا وجود دارد ما تلاش می‌کنیم رضایت مندی مردم را افزایش دهیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران با بیان اینکه شب یلدا در چند دهه اخیر مورد توجه قرار گرفته است، تصریح کرد: نگاه ما این بوده که این آیین کهن را بازآفرینی کنیم.

او با بیان اینکه شب یلدا از سنت‌های قدیمی است که خانواده‌ها در آن دور هم جمع می‌شوند، اظهار کرد: تلاش ما این است که به اقوام توجه بیشتری کنیم و از ظرفیت محلات هم استفاده کنیم.

جوادی یگانه با بیان اینکه امسال نماد‌های مثل انار، کرسی و دیوان حافظ در سطح شهر نصب می‌شود، گفت: علاوه بر این بر روی بیلبورد‌های شهری هم نقاشی‌های کودکان را با موضوع خانواده نمایش می‌دهیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران افزود: در فرهنگسرای «ولا» هم برنامه‌ای به نام «هم زبانی» داریم که توسط مهاجران افغانستانی و با حضور شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی و هنرمندان افغانستانی برگزار می‌شود.

او با بیان اینکه در اراضی عباس آباد هم برنامه تلویزیونی و شب شعر داریم، اظهار کرد: یک برنامه ویژه داریم که از باغ هنر تا گنبدمینا در صبح روز جمعه ۲۹ آذر برگزار می‌شود.

جوادی یگانه با بیان اینکه برنامه دیگر تحت عنوان قطار مهربانی داریم که در این روز از کهریزک به سمت میدان امام خمینی می‌رود، خاطرنشان کرد: همچنین فروشگاه شهروند دستگاه‌های آجیل ویژه شب یلدا فراهم دیده که با قیمت مناسب به دست شهروندان خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

پیام بگذارید