۹ واحد آلاینده در استان تهران پلمپ شد

0 308

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: طرح گشت و پایش شبانه محیط زیست استان تهران از بیست و سوم آبان ماه امسال آغاز شده است و بر این اساس واحدها و شرکت‌های آلاینده پلمپ می‌شوند.

سعید محمودی در تشریح گشت و پایش شبانه محیط زیست در پنجشنبه ۲۸ آذرماه اظهار داشت: این واحدهای آلاینده شامل یک واحد ریخته گری در شهرستان بهارستان، یک کارگاه غیرمجاز پسماند سوزی پلاستیک در پیشوا، یک واحد تولید بتن و یک واحد شن و ماسه در شهریار، و همچنین دو واحد آسفالت، یک واحد ذوب باطری و دو واحد بتن در شهرستان قدس بودند.

وی با بیان اینکه برای ١٣ واحد آلاینده نیز اخطاریه محیط زیستی صادر و به آن ها ابلاغ شد، افزود: ابلاغیه عدم فعالیت برای واحدهای ریخته گری و واحدهای بالقوه آلاینده در شهرک های صنعتی قلعه میر و بهاریه شهرستان بهارستان و همچنین شهرک صنعتی غیر دولتی ده حسن در رباط کریم و سایر شهرک های مرتبط صادر شد.

محمودی با اشاره به توقیف یک خودروی حمل بتن در شهرستان بهارستان نیز خاطرنشان کرد: برای انجمن های تولیدکنندگان شن و ماسه، بتن، آسفالت و بازیافت نخاله های ساختمانی در تهران نیز ابلاغیه عدم فعالیت در شرایط اضطرار آلودگی هوا صادر و ابلاغ شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ادامه داد: سیمان تهران نیز پنجشنبه شب بطور جداگانه چهار مرتبه بازدید و پایش شد که در هر چهاربار این واحد از سوخت مازوت استفاده نمی کرد.

وی با تاکید بر اینکه طرح گشت و پایش شبانه محیط زیست استان تهران که از بیست و سوم آبان ماه امسال آغاز شده است، تاکید کرد: این روزها به سبب افزایش آلودگی هوا و انباشت آلاینده در آسمان شهر تهران با جدیت بیشتری پیگیری می شود و برهمین اساس ١١ اکیپ گشت محیط زیست، بیش از ۳۵ محور اصلی و فرعی را در استان تهران و در مجموع ١٠ شهرستان مورد پایش قرار دادند.

این مسئول افزود: بر اساس گزارشات دریافتی، در این پایش ها مجموعا ۳۲ حریق رویت شد که ماموران محیط زیست راسا و یا با همکاری آتش نشانی نسبت به اطفاء آن اقدام کردند و در این ارتباط دونفر متخلف دستگیر و تحویل کلانتری شدند.

محمودی با اشاره به اینکه پنجشنبه شب ١١٨ واحد صنعتی و صنفی کوچک و بزرگ مقیاس در سطح استان مورد بازدید گشت های محیط زیست قرار گرفتند، یادآور شد: این واحدها بیشتر واحدهای صنعتی، ریخته گری، بازیافت و واحدهای تولید شن و ماسه و بتن بودندکه در کنار این چند شهرک صنعتی و شهرک اسقاط خودروهای فرسوده نیز پایش شد.

منبع: عصر ایران

پیام بگذارید