غلظت ذرات معلق استان تهران بالای ۱۵۰ است

0 389

استاندار تهران گفت: با توجه به بالابودن غلظت ذرات معلق استان تهران، همه مهدکودک‌ها پیش‌دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی و متوسطه اول و دوم تا پایان هفته تعطیل هستند، اما فعالیت دانشگاه و مراکز آموزشی و ادارات برقرار خواهد بود.

انوشیروان محسنی بندپی در خصوص تعطیلی مدارس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کمیته اضطرار آلودگی هوا صبح دیروز یکم دی ماه تشکیل جلسه داد.

وی گفت: طی گزارشی که در این جلسه ارائه شد مقرر گشت که با توجه به پیش بینی هواشناسی که حاکی از تداوم پایداری تا پایان هفته است و با توجه به گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و شهرداری تهران که ۵۰ درصد ایستگاه‌های سنجش استان تهران غلظت ذرات معلق را بالای ۱۵۰ گزارش می‌کنند و شرایط ناسالم را نشان می‌دهند که در همین راستا همه مهدکودک‌ها پیش‌دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی و متوسطه اول و دوم تا پایان هفته تعطیل شدند.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها تعطیل نیستند بیان داشت: این مراکز به فعالیت‌های آموزشی پژوهشی و تحقیقاتی خود ادامه می‌دهند.

محسنی بندپی عنوان داشت: مدارس شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه دایر می‌باشد.

وی در خصوص محدودیت‌های دیگر نیز گفت: این محدودیت‌ها از طریق سخنگوی قوه و در یک کنفرانس خبری فردا اعلام خواهد شد.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه غلظت آلاینده‌ها به حدی نرسیده است که برای همه گروه‌ها خطرناک باشد فعالیت دانشگاه و مراکز آموزشی و ادارات برقرار خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

پیام بگذارید