در لایحه درآمد پایدار پول زیادی از مردم گرفته نمی‌شود

0 334

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در رابطه با لایحه درآمد پایدار در مجلس گفت: همه مواد لایحه به نفع مردم به خصوص قشرها و خانوارهای کم درآمد است و در هیچ بخشی چیزی از خانوارها گرفته نمی‌شود.

لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است و نمایندگان مردم در پی تصویب جزئیات این لایحه هستند. بر این مبنا با تصویب آن دست شهرداری‌ها از شهرفروشی کوتاه می‌شود اما جایگزین تامین منابع چه خواهد بود؟ اینکه این لایحه از چه طریقی به دنبال تامین منابع پایدار شهرداری‌هاست مورد اهمیت است. برخی منتقدان معتقدند بناست از جیب مردم برای تامین درآمد صرف شود.

پروانه مافی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این سوال که آیا لایحه درآمد پایدار به جیب مردم تاکید دارد؟ گفت: اصلا اینگونه نیست.

او افزود: کسانی که این صحبت را می‌کنند لایحه را نخوانده‌اند و توصیه می‌کنم حتما لایحه را بخوانند. موارد متعددی در متن لایحه و مواد مختلف داریم که درآمد پایدار و مستمر برای شهرداری‌ها ایجاد می‌کند و به نفع مردم است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مردم قرار نیست پول زیادی بدهند و در هیچ ماده‌ای قرار نیست از مردم پول زیادی گرفته شود. همه مواد به نفع مردم به خصوص قشرها و خانوارهای کم درآمد است و در هیچ بخشی چیزی از خانوارها گرفته نمی‌شود.

به گفته این نماینده مجلس شورای اسلامی، مردم نخوانده قضاوت می کنند.

او گفت: این لایحه عمدتا روی درآمدهای ناشی از درآمد بر ارزش افزوده تاکید دارد می‌خواهیم سهم شهرداری‌ها در این امر افزوده شود. همچنین درآمدهایی که از محل تعرفه و موادی برای اخذ گواهینامه در حوزه نیروی انتظامی رخ می‌دهد از این جمله است.

منبع: خبرگزاری برنا

پیام بگذارید