میزان مصرف روزانه بنزین در تهران اعلام شد

0 311

طبق آمار منتشر شده از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، مصرف روزانه بنزین در تهران ۱۱.۵ میلیون لیتر در روز است و با افزایش قیمت بنزین، مصرف بنزین سوپر کاهش داشته است.

همانطور که می دانید، از اواخر ابان ماه شاهد افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن بودیم. با شروع سهمیه بندی، بسیاری از مسئولان به کاهش مصرف بنزین و در نتیجه بهبود وضعیت آلودگی هوا امید داشتند. هفته گذشته به علت آلودگی هوا مدارس تهران تعطیل شدند؛ بنابراین افزایش قیمت بنزین دلیلی بر کاهش آلودگی هوا نیست.

بسیاری مشکل آلودگی هوای تهران و کلانشهرهای دیگر را مربوط به کیفیت مصرف بنزینی می دانند، اما مسئولین به کیفیت بالای بنزین اشاره می کنند. در حقیقت مسئولین اعلام کرده اند بنزین توزیع شده در کلانشهرها دارای استاندارد یورو ۴ است.

به تازگی مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی میزان مصرف روزانه بنزین در تهران را اعلام کرده است. او در این رابطه اعلام کرده است:روزانه بیش از ۳۰ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ و سوپر در هزار جایگاه عرضه سوخت در ۸ کلانشهر کشور توزیع می شود. سهم تهران ۱۱.۵ میلیون لیتر در روز است. این بنزین با کیفیت قابل قبول زیستی در حال عرضه است.

منبع: کلیک

پیام بگذارید