هاشمی: ۵ خط متروی تهران هنوز مصوبه شورای ترافیک را ندارد

0 342

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: خطوط مترو به گونه‌ای طراحی شده است که تنها با یک تغییر در مسیر مردم بتوانند به مقصد خود برسند و باید زودتر این خطوط مصوبه لازم را برای اجرا بگیرند.

محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه مراسم افتتاح پروژه‌های کوچک مقیاس در منطقه ۲ شهرداری تهران و در جمع خبرنگاران گفت: ما در شهر تهران دو نوع پروژه داریم برخی بزرگ مقیاس و برخی منطقه‌ای است که امروز در منطقه دو پروژه‌های کوچک مقیاس افتتاح شد.

وی افزود: البته نباید از پروژه‌های فرامنطقه‌ای غافل شویم، زیرا این پروژه‌ها در منطقه هم تأثیر گذار است و حداقل می‌توانیم طراحی آن‌ها را آغاز کرده و مردم را امیدوار کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: منطقه سعادت آباد خط هفت مترو را دارد که هنوز دو ایستگاه آن افتتاح نشده است که باید تلاش کنیم این اتفاق بیافتد.

محسن هاشمی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر باید مقدمات تصویب احداث خط ده مترو را هم در شورای عالی ترافیک پیگیری کرده و آن را به نتیجه برسانند.

وی ادامه داد صحبت امروز ما بحث مصوبات است، زیرا طرح جامع ریلی تهران تنها هفت خط تایید شده دارد و هنوز پنج خط مترو مجوز ندارد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: این در حالی است که چهار خط ال ار تی هم هنوز مصوبه نگرفته است.

محسن هاشمی گفت: خطوط مترو به گونه‌ای طراحی شده است که تنها با یک تغییر در مسیر مردم بتوانند به مقصد خود برسند و باید زودتر این خطوط مصوبه لازم را برای اجرا بگیرند.

وی تصریح کرد: خطوط اتوبوس رانی که مکمل این خطوط مترو است هم باید طراحی شده و به اجرا برسد و تغییری در حمل و نقل عمومی را رقم بزند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: محله فرحزاد دو مشکل دارد اولین آن بحث تصرفات است که باعث شده مردم هنوز اسناد لازم را اخذ نکنند و نکته دوم بحث طرح تفصیلی منطقه فرحزاد است که هنوز به نتیجه قابل قبولی نرسیده است.

وی ادامه داد باید باغات محله فرحزاد حفظ شود و در عین حال مشکلات ساخت و ساز‌های مردم هم برطرف شود و این موضوع را به شهردار منطقه هم گفتیم.

محسن هاشمی در پاسخ به این سوال که آقای رییس دفتر رییس جمهور گفته اند که شهرداری تهران اجازه دارد برود و اتوبوس از خارج از کشور خریداری کند چه اقدامی قرار است انجام دهید گفت: صرف گفته‌های آقای رییس دفتر رییس جمهور کار پیش نمی‌رود. ایشان می‌گویند حاضریم اجازه هوایی بدهیم، اما لازم است نامه نگاری با شورا‌های مربوطه شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: چیزی که امروز دست ماست کافی است، زیرا بعد از مصوبه آقای جهانگیری قرار است ۱۵۰۰ اتوبوس به تهران برسد که توپ آن در زمین شهرداری تهران است.

وی افزود: البته شهرداری باید این موضوع را پیگیری کند و حتی حناچی هم گفته است که به زودی پیگیری می‌کند که اتوبوس‌ها خریداری شده و به تهران برسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

پیام بگذارید