۲۳ قطار حومه‌ای در مسیر‌های منتهی به تهران رایگان است

0 369

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: ۲۳ قطار رایگان حومه‌ای در مسیر‌های منتهی به تهران، دوشنبه برای جابه‌جایی علاقه‌مندان به شرکت در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی اختصاص یافت.

سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران ضمن تسلیت شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی گفت: ۲۳ قطار با ۱۰۴ سرویس، عاشقان شرکت در مراسم تشییع پیکر این شهید بزرگوار را از ۵ مسیر اسلامشهر- رباط کریم- پرند، ورامین- پیشوا- گرمسار، هشتگرد- قزوین- تاکستان، قم و فیروزکوه به تهران و بالعکس بصورت رایگان جابه‌جا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه این قطار‌های حومه‌ای ظرفیت جابه‌جایی ۴۰ هزار مسافر را دارد، افزود: شرکت راه آهن همچنین ۴ قطار فوق العاده در مسیر تهران – کرمان و بالعکس برای شرکت کنندگان در مراسم تشییع پیکر پاک سردار سلیمانی با ظرفیت دو هزار و ۴۰ صندلی تدارک دیده است ضمن اینکه به قطار‌های برنامه‌ای این مسیر نیز، دو واگن اضافه با ظرفیت ۸۰ صندلی افزوده شده است.

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: همچنین قطار‌های تهران – یزد نیز در روز شانزدهم دی ماه تا شهر کرمان ادامه سیر می‌دهند تا ظرفیت بیشتری برای جابه‌جایی مردم شهید پرور ایران افزوده شود.

به گفته رسولی دو قطار فوق العاده نیز در مسیر یزد – کرمان و بالعکس با ظرفیت ۷۲۰ صندلی ایجاد شده است و علاقه مندان می‌توانند برای تهیه بلیت این قطار‌ها به پایگاه اینترنتی شرکت راه آهن به نشانی www.rai.ir مراجعه کنند.

گفتنی است شرکت راه آهن علاوه بر این اقدامات، برنامه‌های فرهنگی متنوعی در ایستگاه‌های راه آهن سراسر کشور با هدف تجلیل از مقام شامخ سردار رشید سپاه اسلام تدارک دیده است.

منبع: خبرگزاری برنا

پیام بگذارید