اورژانس هوایی با کمک شهرداری تهران تقویت می‌شود

0 294

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: جلسه‌ای با پیروز حناچی مبنی بر افزایش خدمت رسانی در حوزه اورژانس تشکیل شد و به این ترتیب مقرر شد تا از ظرفیت‌های هر دو دستگاه در جهت خدمت رسانی به مردم استفاده شود.

پیرحسین کولیوند رئیس اورژانس کشور در آیین بهره برداری از طرح مشارکت شهرداری تهران و سازمان اورژانس کل‌کشور در ساماندهی خدمات فوریت‌های پزشکی در شهر تهران صبح دیروز با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد گفت: سالها دنبال همکاری و همفکری بین اورژانس کشور با شهرداری تهران بودیم.

وی ادامه داد: یک درخواستی از سوی آقای حناچی به ما ارسال شد و بدون کوچکترین تعالی جلسه ای تشکیل شد تا خدمت رسانی در حوزه اورژانس افزایش بیشتری پیدا کند.

کولیوند افزود: به این ترتیب مقرر شد تا از ظرفیت های هر دو دستگاه در جهت خدمت رسانی به مردم استفاده شود و دو موضوع خود امدادی و دیگر امدادی را در دستور کار خود قرار دادیم.

رئیس سازمان اورژانس گفت: مقرر شد تا از فضای خانه های محله و سراهای محله و تلویزیون های شهری استفاده کنیم تا اقدام به افزایش دانش و مهارت شهروندان برای خودامدادی و دیگر امدادی کنیم.

وی تصریح کرد: تا دو سال قبل متوسط رسیدن ما به سر صحنه حوادث و مددجو ۳۸ دقیقه بود و هرچقدر موتورلانس و پایگاه اضافه کردیم این اعداد تغییر چشم گیری پیدا نکرد.

کولیوند ادامه داد: با همکاری شهرداری تهران و به خصوص سازمان آتش نشانی شهر تهران امروز موتورلانس‌های ما در کمتر از ده دقیقه و آمبولانس ها کمتر از ۱۴ دقیقه به محل حادثه می رسند.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: یک بار در مسیر خود در اتوبان همت به یک تصادف برخورد کردم پیاده شدیم و شروع به کمک کردیم و آمبولانس ما در شش دقیقه به محل رسید اما این شش دقیقه برای خود من که رییس اورژانس هستم ساعتها گذشت.

وی ادامه داد: یکی از کارهایی که باید انجام شود در اذهان موضوع تقویت اورژانس هوایی بود که این موضوع هم نیاز به پد هلی کوپتر داشت و هم نیاز به فضای عملیاتی که به حمدالله با همکاری شهرداری تهران در حال تکمیل این چرخه هستیم.

کولیوند افزود: در سکته های حاد قلبی نود دقیقه فرصت داریم تا شخص را به بیمارستان رسیده و انژوکت کنیم و امروز خوشحالیم که بگوییم تعداد بسیار زیادی از بیماران را در کمتر از ۶۰ دقیقه به مراکز درمانی رسانده ایم.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: در تهران هم نیاز داریم تا این مصدومین سریعتر به بیمارستان برسند که مستقیما نیاز به پد بالگرد داریم و از این رو کمک شهرداری تهران به داد ما رسید و امروز در نقاط مختلف شهر تهران و با همکاری شهرداری این پدها فعال شده اند.

وی تصریح کرد: ۶۵ درصد از مصدومینی که توسط بالگردهای ما انتقال پیدا کرده اند مستقیما به اطاق عمل رفته اند و این یعنی انتخاب درست ماموریت‌ها. از سوی دیگر از نیمه شعبان تا امروز حداقل پانزده عضو از بیماران جدا شده و در کمترین زمان توسط اورژانس هوایی به مراکز درمانی مورد نظر رسیده است.

کولیوند ادامه داد: تک تک خدمات فوریت‌های پزشکی مورد نیاز همه مردم است و ما خودمان هم از مردم هستیم و اصلا بر سر مردم منتی نداریم و هر کاری میکنیم صرفا از روی وظیفه است.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: به عنوان رئیس اورژانس کشور از شهردار تهران برای کمک به سازمان اورژانس تشکر ویژه می کنم و امیدوارم سایر شهرداران سایر شهرها هم این همکاری ها را با سازمان اورژانس داشته باشند.

وی به تجهیز موتورلانس ها به امکانات اولیه و ارزشمند برای کمک به حادثه دیدگان خبر داد و گفت کیتهای مختلفی برای مواجهه با حوادث متفاوت در موتورلانس های قرار داده شده است.

کولیوند به نگاه مثبت شهردار تهران برای رفع مشکلات سازمان اورژانس و همکاری لازم با این سازمان اشاره کرد و گفت این همان دیپلماسی سلامت است که خدا را شاکریم که شهردار تهران این نگاه را دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

پیام بگذارید