اجرایی شدن طرح یاریگران زندگی تا سال ۱۴۰۰

0 287

معاون پرورشی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: طرح یاریگران زندگی با هدف کاهش تمایل و پیشگیری از مصرف موادمخدر در حدود ۲۰ درصد از مدارس سراسر کشور در حال اجرا است و تا سال ۱۴۰۰ در تمامی مدارس شهر تهران اجرایی خواهد شد.

عبدالرسول کریمی معاون پرورشی آموزش و پرورش شهر تهران در جلسه ستاد مبارزه با موادمخدر استان درباره اجرای طرح یاریگران زندگی اظهار داشت: یکی از برنامه‌های سال ۹۸ طرحی به نام یاریگران زندگی است که تفاهم‌نامه آن بین آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با موادمخدر منعقد شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر این طرح در حدود ۲۰ درصد از مدارس سراسر کشور در حال اجرا است و در طرح یاریگران زندگی به دنبال کاهش تمایل و پیشگیری از مصرف موادمخدر هستیم.

معاون پرورشی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: ترویج فرهنگ، ترویج فعالیت‌های داوطلبانه و مشارکت‌آمیز در بین دانش‌آموزان با اجرای این طرح انجام می‌شود.

کریمی گفت: در طرح یاریگران زندگی توانمندسازی گروه‌ها و تشکل‌های دانش‌آموزی را خواهیم داشت و فعالیت‌های پیشگیری نیز انجام می‌شود.

وی گفت:‌کانون یاریگران زندگی هم در راستای توانمندسازی و آگاه‌سازی دانش‌آموزان تشکیل شده است و شهر تهران دارای ۱۹ کانون یاریگران زندگی است.

معاون پرورشی آموزش و پرورش شهر تهران خاطرنشان کرد: آزمون سلامت روان دانش‌آموزان نیز سال گذشته برگزار شد و بالغ بر ۸۸ هزار دانش‌آموز تحت پوشش قرار گرفتند.

کریمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نقشه خطرپذیری شهر تهران را آماده و ترسیم کرده‌ایم و همه مناطق و مدارس می‌دانند که چه مشکلاتی را پیش‌رو دارند.

وی خاطرنشان کرد: شبکه‌سازی کانون‌های یاریگران زندگی انجام شده است و کارگاه‌های توجیهی نیز برای مدارس برگزار کرده‌ایم.

معاون پرورشی آموزش و پرورش شهر تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۰ درصد از مدارس دوره اول و دوم شهر تهران که حدود ۸۵۰ مدرسه می‌شود تحت پوشش طرح یاریگران قرار گرفته است و تا سال ۱۴۰۰ تمامی مدارس شهر تهران تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند.

منبع: خبرگزاری فارس

پیام بگذارید