فرآیند رأی گیری شورایاری به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد

0 478

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران گفت: فرآیند رأی گیری و همه مراحل شورایاری به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد و در مرحله ثبت نام نیز سامانه‌ای ایجاد شده که تمامی اعضای اصلی ستاد اجرایی با داشتن حساب کاربری مجزا می‌تواند به اطلاعات ثبت‌نامی‌های پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران دسترسی داشته باشند.

فردود در نخستین گردهمایی اعضای هیات های اجرایی مناطق ۲۲ گانه پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران گفت: در چارچوب تحقق شهر هوشمند قطعاً آمادگی شهروندان در حوزه الکترونیک شاخص بسیار مهمی است که در برگزاری انتخابات پنجمین دوره شورایاری‌ها به صورت الکترونیک می‌توان از آن بهره گرفت از روزی که مقرر شد این انتخابات به صورت الکترونیک برگزار شود بنای خود را بر این گذاشتیم تا تمامی مراحل این انتخابات به صورت الکترونیک باشد تا به این ترتیب به سمت برگزاری انتخابات الکترونیک حرکت کنیم که به عنوان الگو در سطح کشور محسوب شود.

وی ادامه داد: در فرآیند ثبت نام، احراز هویت و خود ثبت نام به شکلی طراحی شد تا نیاز به مراجعه حضوری کاندیداها نباشد البته در این انتخابات تمامی ملاحظات انتخابات قبلی وجود دارد و علاوه بر آن ملاحظات برگزاری انتخابات الکترونیک نیز وجود خواهد داشت در همین راستا آموزش‌های لازم به عوامل اجرایی و شرکت کنندگان از طریق رسانه‌ها داده خواهد شد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبتهای خود با تاکید بر لزوم به کارگیری ۴۰۰ نفر پشتیبان فنی در برگزاری این انتخابات گفت: ما حدود ۴۰۰ نفر پشتیبان فنی نیاز داریم تا در روز انتخابات حاضر باشند که در این حوزه باید مناطق کمک کنند تا به این ترتیب پشتیبانی از شعب اخذ رأی انجام شود.

وی ادامه داد: تعدادی از صندوق‌ها در تهران و تعدادی دیگری از شهرستانهای استان تهران تأمین می‌شود که برای آنها نیاز داریم در چهار نقطه در سطح شمال، جنوب، شرق و غرب تهران برای دپو محلهای آماده شود تا پس از چک کردن صندوق‌ها و آماده کردن نرم افزارهای آنها، صندوق‌ها به مناطق ارسال شود.

وی ادامه داد: در مناطق نیز صندوق‌ها باید در محله‌ای دپو شوند تا پس از آماده سازی به شعب اخذ رأی ارسال شوند که در این حوزه مناطق در جهت تأمین محل دپوی صندوق‌ها باید کمک کنند.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران تاکید کرد: دوستان حراست نیز باید در جهت حفظ و نگهداری تجهیزات تمام تلاش خود را به کار بگیرند چرا که این تجهیزات به صورت امانت از سوی وزارت کشور در اختیار ما قرار گرفته ضمن آن که این تجهیزات بسیار گران قیمت هستند.

پیام بگذارید