تله سیژ توچال و ساعت کار تله سیژ بام تهران

0 1,104

تله سیژ یکی از ورزش های پر هیجان است که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. تله سیژ نوعی وسیله بالابرنده می باشد این بالابر از یک حلقه کابل فولادی پیوسته بین دو ایستگاه تشکیل شده که مجموعه‌ای از صندلی‌ها را جابه‌جا می‌کند و معمولاً تعدادی دکل میانی کابل را نگه می‌دارند.

تله سیژ یکی از امکانات تفریحی است، که در عین حال می تواند وسیله ای برای حمل و نقل و عبور از مسیرهای خطرناک و با ارتفاع و شیب بالا باشد. تله سیژ توچال برای عبور از چنین مسیرهایی در دل طبیعت توچال ساخته شده است. این منطقه دارای آب و هوای بسیار مطلوب و منظره ای زیبا است، که دیدن آن از ارتفاعی که تله سیژ توچال طی می کند، بسیار هیجان انگیز است.

تله سیژ توچال یکی از تفریحات تهران به شمار می رود، که در طول هفته، خصوصا آخر هفته ها مورد استقبال افراد زیادی که برای تفریح و یا ورزش کوهنوردی این منطقه را انتخاب می کنند، قرار می گیرد.

تله سیژ چیست؟

تله سیژ از تعداد بالایی صندلی تشکیل شده که از یک کابل آویزان می باشد. این کابل به دکل هایی که در طول مسیر قرار دارد، متصل است که در مسیری دایره ای شکل می چرخد و صندلی ها را به بالا و پایین کوه می برد. تفاوت تله سیژ با تله کابین وجود کابین می باشد، که در تله سیژ وجود ندارد. اما می توانید امنیت خود را با میله ای که در برابر شما قرار گرفته و مانند کمربند ایمنی عمل کرده و از شما محافظت می کند، برقرار کنید.

تله سیژ توچال در نقاط مختلف ارتفاع متفاوتی می گیرد، که به آن تله سیژ چشمه نیز گفته می شود. مسیری که با تله سیژ توچال طی می کنید حدودا یک کیلومتر است و شما را از ایستگاه یک تا رستوران چشمه و آبشار نزدیک ایستگاه اول بالا می برد. اگر از این مکان حدود ۲۰۰ متر به سمت بالا پیاده روی کنید، به نیمکت ها و آلاچیق هایی می رسید که تمام تهران از بالای آن قابل تماشا می باشد.

استفاده از تله سیژ توچال در شرایط جوی نامساعد محدودیت دارد و برای کودکان زیر ۵ سال رایگان می باشد. تله سیژ توچال جنب ایستگاه تله کابین توچال واقع شده و کل مسیر رفت و برگشت را به مدت ۲۶ دقیقه طی می کند. از دیگر تفریحاتی که در توچال تهران وجود دارد می توان به زیپ لاین توچال، سورتمه توچال، بانجی جامپینگ توچال و پیست اسکی توچال اشاره کرد.

ساعات کاری تله سیژ توچال

ساعات کاری تله سیژ توچال در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۶ الی ۱ بامداد و در روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۷ الی ۲۴ می باشد. لازم به ذکر است که در روزهای پنجشنبه و جمعه در ساعات بین ۱۳ الی ۱۷ خدمات رسانی صورت نمی گیرد.

منبع: لحظه آخری

 

پیام بگذارید