هاشمی: متروی تهران باید هر ماه یک ایستگاه افتتاح کند

0 344

رئیس شورای شهر تهران گفت: بر اساس وعده‌های داده شده متروی تهران باید هر ماه یک ایستگاه افتتاح کند و در صورت عدم این کار قصور صورت گرفته است.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه یکصد و نود و یکمین جلسه شورای شهر با اشاره به برنامه‌های امروز شورا، گفت: سه هزار میلیارد از تبصره به بودجه اضافه نشده بلکه شهرداری موظف به پیگیری جدی جهت تامین سه هزار میلیارد تومان اختصاص داده شده توسط دولت برای تامین ۱۵۰۰ اتوبوس شده است.

وی افزود: در شورای شهر و کمیسیون عمران و حمل و نقل بارها پیگیر تأمین اتوبوس برای تهران بوده‌ایم ولی به دلیل ناهماهنگی‌ها پیگیری انجام نمی‌شود؛ قرار است ۶ هزار میلیارد تومان بر اساس مصوبه شورای اقتصاد به شهرداری کلانشهرها کمک شود.

رئیس شورای شهر تهران گفت:‌ از این ۶ هزار میلیارد تومان، سه هزار میلیارد آن برای تهران بوده تا ۱۵۰۰ اتوبوس خریداری شود که با تضمین وزارت نفت امیدواریم این پرداخت صورت گیرد ولی نگرانی‌هایی وجود دارد که مصوبه به درستی پیگیری نشود لذا این موضوع را به بند تبصره بودجه اضافه کردیم تا شهرداری موظف شود تا آخر سال اقدامات لازم را انجام دهد.

هاشمی با بیان اینکه بودجه سال ۹۹ برخلاف دو سال پیش انقباضی نیست، گفت: این مسأله سبب می‌شود فعالیت‌های عمرانی نیمه کاره در پایتخت به اتمام برسد.

وی افزود:‌ البته بودجه هنوز به شورا نیامده و تا ۳۰ دی شهرداری باید اقدامات لازم را انجام دهد و پیش‌بینی می‌کنیم پروژه‌های استاد معین، شهید بروجردی، گیشا، و پروژه بزرگراه شهید رستگار تا آخر سال به اتمام برسد.

رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد:‌ بر اساس وعده‌های داده شده هر ماه متروی تهران باید یک ایستگاه افتتاح کند و اگر این اقدام توسط شهرداری صورت نگیرد قصور کرده‌اند و من از خبرنگاران می‌خواهم که این موضوع را پیگیری کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

پیام بگذارید