آماده باش شهرداری برای جلوگیری از یخ زدگی معابر شمال تهران

0 396

سید حمید موسوی شهردار منطقه یک گفت: از ساعات اولیه یکشنبه شب عملیات برف روبی معابر و جلوگیری از یخ‌زدایی در سطح معابر منطقه یک با کمک نیروهای برف روب شمال تهران انجام گرفت.

سید حمید موسوی شهردار منطقه یک، اظهار داشت: از ساعات اولیه بارش برف روز گذشته با حضور در سایت های برف روبی شمال تهران و نظارت مستقیم بر عملیات برف روبی از شهرداران نواحی خواسته شد به منظور جلوگیری از یخ زدگی سطح معابر بدلیل برودت هوا و کاهش دما به زیر ۴ درجه سانتی گراد در شب گذشته و بامداد دوشنبه، نسبت به برف روبی کامل معابر و رفع هر گونه آب گرفتگی اقدام نمایند تا از لغزندگی بیش از اندازه سطوح سواره و پیاده جلوگیری شود.

مانی جعفریان معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک نیز تصریح کرد: حسب دستور شهردار منطقه یک از ابتدای صبح یکشنبه – ۲۹ دی ماه – پاکسازی معابر پیاده و پرتردد از جمله ایستگاه های تاکسی و اتوبوس، مقابل مراکز درمانی و مذهبی، مساجد و مدارس، پل های عابر پیاده و… از برف و برفاب انجام شده است.

وی بارگیری و آمادگی کامل ۱۶ دستگاه نمک پاش مکانیزه به همراه نیروهای مربوطه جهت انجام عملیات نمک پاشی بر روی سطح معابر در ساعات پایانی یکشنبه شب و بامداد امروز دوشنبه را از اقدامات اجرایی دانست و گفت: جمع آوری برف و برفاب از روی سطح سواره با استفاده از ۳۵ دستگاه بابکت و لودر و انباشت آنها در انهار و … انجام شد.

جعفریان گفت: پاکسازی کناره های معابر سواره به خصوص رفیوژ میانی در سطح بزرگراه ها و معابر اصلی ولیعصر(عج)، شریعتی و شهید باهنر، بلوار شهید اندرزگو بصورت دستی و با استفاده از نیروهای خدمات شهری جمع آوری و در حال یخ زدایی است و یخ زدایی و جمع اوری برف و برفاب سطح معابر پیاده نیز با اولویت در دستور کار قرار دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: توزیع ۲۲۰ هزار کیسه شن مخصوص از بارش ۲۵ آبان تاکنون در ۵۰۰ مخزن زرد رنگ و یک هزار و ۵۰۰ نقطه بصورت دپو فله ای انجام شده است و از صبح امروز نیز شارژ مجدد آن در حال انجام است و توزیع و انبارش مجدد کیسه های شن مخصوص در ۲۵ ایستگاه عرضه نامحدود برای استفاده شهروندان انجام شده است.

وی گفت: با توجه به حجم بارش به خصوص در محدوده های مرتفع و سنگینی برف بر روی درختان، به منظور کاهش شکستگی شاخه و سر شاخه، بصورت مستمر برف تکانی درختان در حال انجام است.

منبع: خبرگزاری مهر

پیام بگذارید