آغاز طرح “مدارس دوستدار شهر” برای ۱۶۰ هزار دانش‌آموز تهرانی

0 427

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران گفت: طرح “مدارس دوستدار شهر” در چهار محور آشنایی با حقوق و تکالیف شهروندی، محیط زیست و پسماند، حمل و نقل و ترافیک، ایمنی و مدیریت بحران برگزار شده و بیش از ۱۶۰ هزار دانش‌آموز فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی خود را آغاز می‌کنند.

مجتبی دانشور با بیان این مطلب گفت: فعالیت‌های متمرکز حوزه آموزش شهروندی در مدارس، از اول بهمن ماه با ابلاغ دستورالعمل اداره کل آموزش شهروندی به مناطق ۲۲ گانه در راستای استفاده از ظرفیت کودک و نوجوان در حوزه فرهنگ‌سازی، شهروند مسئولیت‌پذیر و مشارکت در اداره شهر، اجرایی می‌شود.

وی افزود: براساس این دستورالعمل طرح “مدارس دوستدار شهر” در چهار محور آشنایی با حقوق و تکالیف شهروندی، محیط زیست و پسماند، حمل و نقل و ترافیک، ایمنی و مدیریت بحران در مدارسی که شهردار مدرسه در آن‌ها مستقر شده و مدارس ابتدایی همیار شهر برگزار و بیش از ۱۶۰ هزار دانش‌آموز فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی خود را آغاز می‌کنند. این برنامه‌های آموزشی در قالب برگزاری کارگاه‌های آموزشی، تولید و ارسال محتوای آموزشی در قالب کتاب، بروشور و پوستر، اجرای نمایش و برگزاری اردوهای فرهنگی و آموزشی در حوزه آموزش شهروندی خواهد بود.

دانشور با بیان اینکه “مدارس دوستدار شهر” به همت اداره‌کل آموزش شهروندی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری و با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و ناحیه ۱ و ۲ آموزش و پرورش شهر ری برگزار می‌شود، عنوان کرد: فاز اول طرح با همکاری سازمان پسماند در قالب طرح “کاپ” این سازمان و سازمان آتش‌نشانی در ۵۵۰ مدرسه برگزار می شود.

مدیرکل آموزش های شهروندی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه یکی از فعالیت‌های اداره کل آموزشهای شهروندی، آموزش حقوق و تکالیف شهروندی است و دانش آموزان گروه سنی آموزش‌پذیری هستند، جامعه هدف این طرح، دانش‌آموزان تعیین شدند تا کودکان علاوه بر آشنایی با حقوق و تکالیف شهروندی، به عنوان سفیران طرح در خانواده‌ها و جامعه ایفای نقش کنند.

منبع: روابط عمومی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران

پیام بگذارید