پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران افتتاح می‌شود

0 482

آیین گشایش پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران روز جمعه ۴ بهمن در باغ موزه قصر برگزار می‌شود.

سازمان زیباسازی شهر تهران در راستای اهداف و مأموریت‌های خود و به منظور رشد، توسعه و گسترش هنر شهری و فراهم آوردن فرصت‌های خلق آثار هنری، ایجاد رقابت سالم بین هنرمندان، تعامل، هم فکری، تبادل تجربیات و ارائه آخرین دستاوردهای هنری در حوزه دیوارنگاری، پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران را برگزار می‌کند. آئین گشایش پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران روز جمعه ۴ بهمن ماه در باغ موزه قصر برگزار می‌شود.

رویداد دوسالانه دیوارنگاری تهران به دنبال گردآوری ایده‌های هنری خلاقانه به منظور انسجام بخشی و معنا دادن به فضاهای شهری است.

جایی که زندگی شهروندان شکل می‌گیرد و نیاز به شکوفایی و نشاط بیشتری دارد تا از طریق رشد آگاهی بصری و درک زیبایی، درنهایت رضایت مندی شهروندان را فراهم آورد.

بر این اساس، «هنر، شهروند، محله و خیابان» رویکرد این دوره به شمار می‌رود، رویکردی نو به کیفیت زندگی شهری و پیوند شهروندان به هویت محله و خیابان از طریق خلق آثار هنری.

دست یابی به ایده‌های خلاق و نوآوری در دیوارنگاری شهری، تداوم رویکردهای فرهنگی، ملی و آئینی در قالب ایده‌های نو، حمایت و هدایت راهبردی برای دست یافتن به بیانی ممتاز در زمینه دیوارنگاری شهری و بازیابی هویت فرهنگی و روایت‌های محله‌ای در مناطق شهری تهران از جمله اهداف دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران است.

منبع: روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران

پیام بگذارید