موافقت شهرداری تهران با احداث بیمارستان فوق تخصصی کودکان در منطقه ۱۱

0 321

کمیسیون ماده پنج شهر تهران با طرح احداث یک بیمارستان فوق تخصصی کودکان در منطقه جوادیه تهران موافقت کرد.

جلسه “کمیسیون ماده پنج” تهران به ریاست حناچی شهردار تهران و با حضور محسن هاشمی رئیس شورای شهر، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل و با احداث یک بیمارستان فوق تخصصی در منطقه ۱۱ موافقت شد.

علی اشراقی در این باره گفت: کمیسیون ماده پنج شهر تهران با طرح احداث یک بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کودکان در منطقه جوادیه تهران موافقت کرد.

اشراقی افزود: این طرح توسط مؤسسه زنجیره امید و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و شهرداری تهران در زمینی به مساحت ۲۶ هزار متر مربع ارائه شده است.

رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج گفت: طرح این بیمارستان فوق تخصصی با محوریت جراحی، مرکز تحقیقات توانبخشی و اقامتگاه ارائه شده که به همین منظور سطوح درمانی پروژه بیش از ۳۸ هزار متر مربع و محل اقامت همراهان حدود ۳ هزار متر مربع در نظر گرفته شده است.

اشراقی گفت: طرح مذکور در یازده طبقه روی همکف و زیرزمین‌ها احداث می‌شود که پس از توضیحات مشاور تهیه‌کننده طرح و تأکید بر الزامات ترافیکی و رعایت فضای سبز مناسب، به تصویب کمیسیون ماده پنج رسید.

وی بیان کرد: در این جلسه هم‌چنین با احداث یک مجموعه چند منظوره تجاری- فرهنگی- ورزشی و خدماتی در ۳۰ درصد ملکی واقـــع در منطقه ۱۸ و احداث فضای سبز عمومی در ۷۰ درصد باقیمانده آن موافقت شد و سایر پرونده های ارسالی از مناطق مورد رسیدگی و تصمیم گیری قرار گرفتند.

منبع: روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران

پیام بگذارید