برج بین المللی تهران، بلندترین برج مسکونی ایران

0 484

برج بین المللی تهران یکی از بلند ترین برج های مسکونی ایران با ارتفاع ۱۶۲ متر می باشد که در قسمت حکیم غرب، کردستان و خیابان شیخ بهایی و در قسمت شمالی امیر آباد با نمایی بتنی ساخته شده است و به یکی از نماد های تهران در آمده است.

این برج به صورت سه بال که بال c به سمت غرب ، بال B به سمت شرق و بال A به سمت شمال می باشد که هر کدام آن به صورت مجزا طراحی و ساخته شده است.

زیر بنای این برج ۲۲۰.۰۰۰ متر مربع با ۵۷۲ واحد شامل: ۱۷۲ آپارتمان دو خوابه، ۳۱۳ آپارتمان سه خوابه، ۱۶ آپارتمان چهار خوابه، ۱۱ آپارتمان تریپلکس در پنت هاوس، ۴۳ آپارتمان سوئیت، ۱۷ واحد ساختمان اداری در طبقه همکف و ۱۰۰۰ پارکینگ سرپوشیده ساخته و هزینه اجاره و خرید در این برج بالا می باشد و افراد خاصی در آن ساکن هستند.

طراحی و انتخاب سازه این برج از قطعات الحاقی در برابر زلزله بر حسب جدید ترین و معتبر ترین دانش های روز محاسبه و ساخته شده است به صورتی که در برابر زلزله ده ریشتری بسیار مقاوم می باشد و می توان گفت مقاوم ترین برج در ایران به شمار می رود.

در ساخت این برج بهترین مواد و مصالح از نظر زیبایی و مقاومتی استفاده و انتخاب گردیده است و همچنین برج دارای سیستم هوشمند که شامل: مدیریت انرژی مصرفی، شبکه کامپیوتری داخل ساختمان، کنترل دوربین های مدار بسته تحت شبکه، مدیریت انرژی مصرفی، سیستم آنتن مرکزی تلویزیون، سیستم اطفای حریق و آسانسور می باشد.

این برج علاوه بر اینکه بلندترین برج می باشد امکاناتی از قبیل امکانات ورزشی و رفاهی کامل به صورت یک مجموعه ورزشی یکپارچه می باشد و تنها برجی که در تهران دارای ۲ زمین تنیس می باشد.

ویژگی کلی برج بین المللی تهران که این برج را شاخص کرده است شامل موارد زیر است:
۱. مرتفع ترین و عظیم ترین برج مسکونی ایران با ارتفاع ۱۶۲ متر و زیر بنای ۲۲۰.۰۰۰ متر مربع
۲. استفاده از بهترین و مرغوب ترین مصالح با استاندارد های بین المللی
۳. چم انداز وسیع به سه سمت شمال، غرب و شرق
۴. نورگیری بسیار مناسب برای هر واحد آپارتمان
۵. سایت زیبا و محوطه سازی سبز
۶. ساخته شدن در بهترین قسمت تهران و دسترسی آسان به تمام نقاط تهران
۷. مقاوم ترین ساختمان در برابر زلزله تا ۱۰ ریشتر

منبع: تور لحظه آخری

پیام بگذارید