اتمام حجت دادستانی با شهرداری تهران برای ساماندهی معتادان متجاهر

0 347

مهدی مهرانگیز معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۲۰ گفت: شهرداری باید نحوه ساماندهی و نگهداری از معتادان متجاهر را در اختیار پلیس قرار دهد.

مهدی مهرانگیز معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۲۰ در حاشیه طرح ظفر پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ، با اشاره به نقش شهرداری تهران درخصوص مراکز نگهداری از معتادان متجاهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متأسفانه شهرداری به وظیفه قانونی خود همچون فعال کردن مراکز نگهداری از معتادان متجاهر عمل نکرده است و پذیرای این افراد نیست.

معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۲۰ گفت: بر اساس قانون شهرداری باید مراکز نگهداری از معتادان متجاهر را به صورت کامل در اختیار پلیس و سایر نهاد‌های مربوطه از جمله ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار دهد.

وی با اشاره به قانون ششم توسعه گفت: طبق قانون، شهرداری باید سالانه ۶ هزار معتاد را ساماندهی کند، اما آمار سالانه این نهاد بسیار کمتر است و تنها شامل ساماندهی ۵۰۰ معتاد متجاهر می‌شود.

مهرانگیز تصریح کرد: به شهرداری اخطار می‌دهم که به وظیفه قانونی خود عمل کند.

معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۲۰ تصریح کرد: اگر پرونده‌ای برای شهرداری، شورای شهر، دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و ایران، بهزیستی و سایر نهاد‌هایی که موظف به ساماندهی معتادان هستند، تشکیل شود، بدون هیچ درنگ و ملاحظه‌ای پرونده را به مرحله اجرا می‌گذاریم و با آن‌ها برخورد می‌کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

پیام بگذارید