بساط گستر در مترو ببینیم مدیر ایستگاه را اخراج می‌کنیم

0 464

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت:به مدیران مترو ابلاغ کردیم که اگر بساط دستفروشی در هر ایستگاهی ببینیم مدیر آن ایستگاه برکنار می‌شود.

 

محسن پورسیدآقایی پس از پایان یکصد و پنجاه و سومین جلسه علنی شورای پنجم شهر تهران در جمع خبرنگاران تاکید کرد: با روش‌های مختلفی امکان خواندن پلاک‌های مخدوشی را داریم.

وی ادامه داد: از این هفته طرح نشدید با مخدوش کردن پلاک از این هفته توسط پلیس راهور انجام می‌شود و از سوی دیگر با نصب دوربین‌های خروجی رصد پلاک‌ها بیشتر می‌شود.

به گفته معاون شهردار، علاوه بر دوربین‌های خروجی و ورودی طرح‌های ترافیکی تهران، برخی دوربین‌های داخل طرح نیز پلاک‌های مخدوش را ثبت و می‌خوانند.

پورسیدآقایی در خصوص موضوع پارک حاشیه‌ای نیز گفت: ساماندهی پارک حاشیه‌ای در تهران همیشه وجود داشته و قبلاً توسط پارکبانان با گرفتن پول‌های غیر منطقی و نامعقول از مردم انجام و در برخی اوقات منجر به دعوا و نزاع می‌شد.
وی ادامه داد: اکنون در منطقه ۲ طرح پارک هوشمند حاشیه‌ای انجام و خودروهایی مجهز به دوربین با گشت زنی از پلاک خودروهای پارک شده عکسبرداری می‌کنند.
معاون شهردار افزود: پارک خودروها تا ۳۰ دقیقه اول رایگان است و پس از آن براساس نرخ مصوب شورا مالک خودرو باید هزینه پارک پرداخت کند.
وی ادامه داد: این پرداخت یا با خوداظهاری مالک خودرو و یا از حساب مالک در تهران من کم می‌شود.
پورسیدآقایی تاگید کرد: این طرح برای راحتی شهروندان و ایجاد فضای پارک خودرو است چراکه مالک خودرویی که مثلاً برای یک مدت طولانی در مکانی پارک می‌کند باید به صورت تصاعدی عوارض پارک پرداخت کند.

معاون شهردار تهران همچنین گفت که نرخ کرایه تاکسی با تسهیلات داخل خودرو یعنی در تابستان با کولر و در زمستان با بخاری است.
وی تاکید کرد: برخی رانندگان به واسطه مشکلات فنی خودروی خود که کولر روشن نمی‌کنند تخلف می‌کنند و این موضوع مورد قبول ما نیست.
وی در خصوص تردد خودروهای دودزا در شهر نیز گفت: توقف خودرویی که علناً دود می‌کند برعهده پلیس راهور است و انها نیز این کار را می‌کنند.
وی ادامه داد: اگر این خودروها معاینه فنی نداشته باشند روزانه ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند و این مهم توسط چند هزار دوربین شهر در سطح شهر انجام می‌شود.
معاون شهردار تهران همچنین گفت: خودرویی ممکن است معاینه فنی گرفته اما خودرو خراب شده و اگر شهروندان عکس این خودرو را بفرستند یا با شماره ۱۸۸۸ تماس بگیرند، معاینه فنی خودروی مذکور ابطال و مالک دوباره باید معاینه فنی بگیرد.
وی ادامه داد: این سخت گیری در اتوبوس‌ها بیشتر است و اما به صورت ذاتی خودروهای دیزلی یک دودی در ابتدای حرکت دارد و این عادی است.

پیام بگذارید